Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Renault Megane 4 1.6 w dniu wczorajszym wyskoczył mi ten komunikat. Po przejechaniu 40 km i zgaszeniu auta i po chwili ponownym odpaleniu komunikat znikł. Podpięte OBD i pokazuje błąd P2243. Trudno znaleźć konkretną przyczynę bo znajduję opis, że to błąd ogólny albo czujnik O2. Raz znajduję, że to sonda a raz, że czujnik klimatyzacji. Czytając temat zastanawiam się czy podjechać na sprawdzenie czynnika klimy czy szukać nowej sondy. Jakieś pomysły?

IMG_20230621_211952.jpg

Screenshot_2023-06-21-10-27-30-971_com.clockworkbits.piston.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przewody sprawdzone. Po skasowaniu błędu mam 5 dni spokoju. Myślałem że ciulowe paliwo zatankowałem, wyjeździłem i zatankowałem na Shell u. Po 4 dniach znów wyskoczył błąd. Jutro będę dzwonił umówić się na klimę bo i tak trzeba będzie kiedyś ją dobić. Zobaczymy czy coś to zmieni czy czeka mnie wymiana sondy.

 

Dziś byłem na sprawdzeniu klimatyzacji i brakowało tylko 20g czynnika więc błąd nie znikł. Jutro będę próbował podpiąć kompa żeby sprawdzić parametry sondy. Jak mi się uda podłączyć to wrzucę fotki. A może ktoś podeśle opis jak sprawdzić sondy w ECU TWEAKER ?

Aktualizacja dziś udało mi się podpiąć kompa i wyszło mi to co na zdjęciach i teraz pytanie czy to pierwsza sonda czy druga?

IMG_20230708_090351_1.jpg

IMG_20230708_090239_1.jpg

IMG_20230708_090205_1.jpg

 

Aktualizacja we wtorek byłem na wymianie sondy do dziś brak błędu. Więc myślę że problem rozwiązany.

Edytowane przez Dexter85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
20 godzin temu, Andrzej-2010 napisał(a):

 

Dzięki za odpowiedź,

A powiedz proszę która to sonda i jak możesz jaki koszt orientacyjnie?

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Podepnę się pod wątek. Dziś rano na desce rozdzielczej Megane IV (2016r., 1.6 SCE) pojawił się komunikat "Skontroluj układ wydechowy" oraz świecą się dwie kontrolki koloru pomarańczowego. Jak na desce rozdzielczej MIV pokazał się komunikat "Skontroluj układ wydechowy" oraz świecą się dwie kontrolki na pomarańczowo to do mementu diagnozy i naprawy samochodem można spokojnie jeździć czy lepiej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!