Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala - Megane II 1.9dci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Megane II kombi 1.9dci 131km z 2006r. Coś sie dzieje z elektryką. Normalnie jechała i odpalała aż normalnie zgasiłem samochód i po wyjściu ze sklepu już nie odpala. Wygląda to w ten sposób że wciskam sprzęgło oraz hamulec i START, zamiast odpalić słychać tykanie pod maską kontrolki i wyświetlacz gaśnie na sekunde po czym wszystko świeci jakby nigdy nic ale silnik nie pracuje. Podmieniłem aku, wyczyściłem klemy, sprawdziłem bezpieczniki na klemie plusowej. Dodam jeszcze że po takiej próbie odpalenia jak wszystko na desce ponownie zaświeci to wyskakuje komunikat usterka hamulców oraz przy wyświetlaczu radia świeci airbag. Co sprawdzać w dalszej kolejności? rozrusznik robi jakieś zwarcie? jest jakiś sposób aby go sprawdzić bez wyjmowania bo tam wyjąć rozrusznik to trzeba rozebrać pół samochodu. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne objawy, jakby jakis problem z masą bo komunikaty wyglądają przedziwnie. Zmierz napięcie na aku jakie jest w momencie kiedy gasną kontrolki. Jeżeli akumulator pada to napięcie spadnie ale rozumiem że działasz na już wymienionym. I oczywiście trzeba posprawdzac bezpieczniki, przekaźniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sebastiansp5is napisał:

 Co sprawdzać w dalszej kolejności? rozrusznik robi jakieś zwarcie? jest jakiś sposób aby go sprawdzić bez wyjmowania bo tam wyjąć rozrusznik to trzeba rozebrać pół samochodu. Dziękuje.

Tak trzeba sprawdzić rozrusznik. Niewykluczone przeciążenie w skutek zużytych tulejki wirnika silnika szeregowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

X

 

8 godzin temu, sebastiansp5is napisał:

zamiast odpalić słychać tykanie pod maską

 

50 minut temu, sebastiansp5is napisał:

a czy jest sposób aby to zrobić bez wyjmowania rozrusznika?

Nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Nie odpala - Megane II 1.9dci

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!