Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.3VVTI terkotanie


czik3n

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, co prawda nie mam już Megane ale nie widziałem działu offtop, w każdym razie tutaj zawsze szerokie grono ludzi pomagało, i naprowadzało na usterkę. 
Dziewczyna moja ma Toyotę Yaris, autko z 2006 roku od nowości w rodzinie, służy nam do jazdy po mieście bo łatwo to zaparkować, a i jeździ żwawo całkiem. 
Problem jednak w tym, że gdzieś od roku jest takie wkurzające terkotanie przy przyśpieszaniu, i wycie po odjęciu nogi z pedału gazu. Auto było u mechanika, wymienione półośki, olej w skrzyni, a wycie jak było tak jest dalej. Na każdym biegu właściwie, czasami jest cisza jak wcisnę sprzęgło - stąd myślałem, że to to, ale zjeżdżając do garażu podziemnego na sprzęgle terkotanie występuje. 
Ręce w sumie opadają, w Warszawie nie znamy żadnego mechanika który nie oskubie nas nie eliminując usterki. 
Auto bez rdzy, od nowości w rodzinie z silnikiem jak dzwon, stąd nie chcemy się pozbywać bo służy nam do jazdy z pieskiem. Mojej mazdy trochę szkoda 😅
Ja ten dźwięk mogę porównać jedynie z dźwiękiem który występuje w trakcie cofania szybciej autem, ale to bez sensu bo występuje na każdym biegu 
Link do filmiku : 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za trop, OBD mi pokaże wypadanie zapłonu ? w sensie na który parametr patrzeć by się upewnić, bo tak stojąc przodem do maski to chyba tego sam nie rozpoznam 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że np pyclip Ci dokładnie to pokaże. Normalnie ten czterocylindrowy silnik nie ma drgań. On się ładnie zbiera. Moc do ciężaru ma niezłą proporcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jabrze napisał:

Pewnie, że np pyclip Ci dokładnie to pokaże

W toyocie pyclip raczej nic nie pokaże, prędzej jakiś ogólny scanner.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał jakikolwiek problem z pracą jednego cylindra to byłby komunikat na desce, silnik sporo by stracił na żwawości, ja bym raczej szedł w coś w osprzęcie. Czasem zdjęcie paska klinowego wskazuje przyczynę np. napinacza. Może coś brzęczy w katalizatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, każdy problem z elektroniką w tym samochodzie skutkuje pojawieniem się CEL na zegarach. Wspomniałeś coś, że wciśnięcie sprzęgła powoduje, że robi się cicho. W Warszawie na Zaciszu masz bardzo dobrego mechanika - Dariusz Białas, specjalizacja Toyota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to przedziwacznie. Jak dla mnie to coś pochrzanione z zaworami - zmienne fazy, rozrząd, zawieszony/dziurawy zawór wydechowy ??? Najprościej jednak byłoby przejrzeć wydech. Gdyby zapłon się rozregulował to wydaje się że ECU coś by zauważyło. A jakieś liczniki wypadania zapłonów da się podejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj aż się przyjrzałem silnikowi i wydechowi od tyłu, i pod maską silnik się telepie, a wydech "pyrka" jak 0.9tce na gazie... 
Generalnie check'a żadnego auto nie wyświetla, czasami ma lekkie falowanie obrotów, na 1, 2 biegu potrafi czasami kangurować jak się wolniej jedzie, ale sprzęgło się nie ślizga. Dźwięk po wciśnięciu sprzęgła nie jest tak męczący ale również występuje jak np auto szybciej się toczy. 

Dźwięk jest od jakiegoś pół roku, myśleliśmy że to półośki bo i tak były do wymiany, ale zrobiliśmy to, a dźwięk nadal występuje. Da się jeździć, ale powyżej 90km/h poza miastem można zwariować :D.

Według mnie auto jest żwawe, ale teraz to już sam nie wiem szczerze mówiąc. Auto było u dwóch mechaników i rozłożyli ręce MECHANICY :D 
W weekend podepnę się jakimś skanerem, ewentualnie może podjadę do tego Pana Dariusza, znasz może adres @carsik ?

Wiecie jak to jest z takimi starszymi samochodami, żal wkładać bóg wie jakiej gotówki w to, ale też żal się rozstać bo auto ma 299kkm, a nigdy nie stanęło ani nie zawiodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ul. Codzienna 44. Jakimś skanerem to wiele się nie dowiesz. Nie wiem jak jest teraz ale na stronie toyota-tech.eu był udostępniony przez Toyotę program Techstream i to było za friko. Wystarczyło to sobie zainstalować w laptopie i diagnostyka poziom ASO. Kabel był dostępny allegro. Ale moja rada, skorzystaj z usług Darka i daj sobie spokój z własnoręcznymi kombinacjami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś dziewczyna dzwoni, że auto 3 razy zgasło na światłach, faktycznie jak dojechała do domu zgasło na jałowym.

Wykręciłem przepływomierz i przeczyściłem, czujnik polożenia wałka tak samo i póki co rozgrzana nie gaśnie, ale mam pytanie bo odpinałem po kolei wtyczki od cewek ( jedna to zamiennik) i zero reakcji. Czyli są dobre czy są niedobre ? 

Jutro podepnę się OBD bo jak na złość wszyscy z ios i dopiero jutro będę miał tablet z androidem 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!