Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpala parę sekund 1.6 16v 107 km i obroty spadają po wciśnięciu sprzęgła


arekja88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co może być przyczyną że na zimnym odpala parę sekund około 3 s a dawniej z pół obrotu go paliłem, dodam że na ciepłym z pół obrotu pali, druga sprawa kurde obroty lecą w dół jak głupie przy np dojeżdżaniu do skrzyżowania i wciśnięciu sprzęgła spadają tak do około 300 i po chwili wracają do normalnych, przepustnice wyczyściłem wraz z ringami nowymi, pomóżcie co koledzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, arekja88 napisał:

na zimnym odpala parę sekund około 3 s a dawniej z pół obrotu go paliłem, dodam że na ciepłym z pół obrotu pali,

I/ Krok pierwszy;

    a/ wymiana świec,

    b/ zapewnienie aby świece i cewki były suche i czyste,

    c/ kontrola łączy elektrycznych czujnika temperatury płynu;

          - czujniki; temperatury płynu i temperatury wlotu powietrza powinny na zimnym silniku pokazywać temperaturę zewnętrzną- otoczenia,

    d/ czyszczenie lub raczej wymiana silnika krokowego - przy tym przebiegu 180 kkm, 

    e/ zapewnić szczelność  map-sensora, 

II/ Kiedy wymieniany rozrząd;

     - ewentualna kontrola prawidłowości ustawienia rozrządu,

16 godzin temu, arekja88 napisał:

obroty lecą w dół jak głupie przy np dojeżdżaniu do skrzyżowania

i wciśnięciu sprzęgła spadają tak do około 300 i po chwili wracają do normalnych

III/ Kontrola stanu czujników przy pedale sprzęgła

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za odpowiedz, świece nówki oryginał renault, przy wymianie cewki czyste suche prócz jednej ale została wyczyszczona i założona, czytałem trochę o czujniku położenia wału ale to chyba by wogole nie palił a on pali ale dłużej, jeśli chodzi o czujnik sprzęgła tu mnie zaskoczyłeś że tam są jakieś czujniki wogole

Map sensor luźny ale chyba szczelny błędów żadnych nie pokazuje, czujnik płynu sprawny czujnik wlotu powietrze nie sprawdzałem ale to zrobię, rozrząd 20 tys oryginał renault założony, dzięki za wskazówki napewno to posprawdzam, aha kolego ja nie mam silnika krokowego bo wszystko jest elektryczne niestety przepustnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arekja88 napisał:

Map sensor luźny ale chyba szczelny błędów żadnych nie pokazuje,

Szczelność zapewnić silikonem wysokotemperaturowym,

12 minut temu, arekja88 napisał:

czujnik płynu sprawny, czujnik wlotu powietrze - nie sprawdzałem  - ale to zrobię,

Przeczyścić łącza elektryczne czujników

26 minut temu, arekja88 napisał:

kolego ja nie mam silnika krokowego bo wszystko jest elektryczne niestety przepustnica 

Elektroniczna przepustnica została wprowadzona pod koniec 2001 roku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Szczelność zapewnić silikonem wysokotemperaturowym,

Przeczyścić łącza elektryczne czujników

Czyli wyciągnąć czujnik nałożyć silikonu i włożyć? Czy tak jak siedzi teraz obsmarować go dookoła?  Czujniki temperatury sprawdzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej wiedzy Megane I miały zewnętrzny, wymienny filtr paliwa, który znajduje się przy zbiorniku - będzie po stronie pasażera pod samochodem. Wymiana bardzo prosta bo przewody mają szybkozłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2023 o 10:42, Andrzej-2010 napisał:

I/ Krok pierwszy;

    a/ wymiana świec,

    b/ zapewnienie aby świece i cewki były suche i czyste,

    c/ kontrola łączy elektrycznych czujnika temperatury płynu;

          - czujniki; temperatury płynu i temperatury wlotu powietrza powinny na zimnym silniku pokazywać temperaturę zewnętrzną- otoczenia,

    

 

Aaa jeszcze zapomniałem Andrzej na zimnym silniku wszystko jest ok obroty ładnie schodzą na ssaniu dopiero od około 30st jak silnik osiąga zaczynają tak spadać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!