Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

STOP "GROZI AWARIĄ SILNIKA" 1.5dci 110km


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jadąc na wakacje, pojawiły sie problemy z autem, wyskoczyły najpierw żółty klucz i skontroluj układ wtryskowy i wydechowy , nie ma mocy nie chce jakby jechać, O przyspieszeniu jakimkolwiek nie ma mowy. Później wyskoczyło czerwone STOP grozi awarią silnika.Podłączyłem Obd2 w Pyclip wyskoczyły następujące błędy. Co to może być? Jestem w totalnej d#€%@ie może czujnik map sensor w kolektorze? Proszę pomóżcie 😞 Jestem bardzo daleko za granicą i muszę poradzić sobie sam.

Screenshot_20230730_121123_PyClip.jpg

Edytowane przez allegrorx89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • allegrorx89 zmienił(a) tytuł na STOP "GROZI AWARIĄ SILNIKA" 1.5dci 110km

jak rozumiem, nic nie znalazłeś. Nie wiem czy jesteś w stanie zobaczyć czy rusza się sztanga aktuatora turbo po odpaleniu silnika. Ale to bym sprawdził. Generalnie te błędy wskazują jakby sterownik silnika widział niezgodność pomiędzy powietrzem zassanym a doładowanym, to jest kierunek poszukiwań. Warto by zobaczyć jakie wartości pokazuje MAP. Odpiąć testowo kostkę od MAF i zobaczyć czy sie coś zmieni podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem po sprawdzeniu, odpiąłem kostkę od MAF, auto się zbiera, ma moc, podjeżdża pod górę z łatwością. Po skasowanou błędów na desce pojawia się tylko pomarańczowy check z info skontroluj układ wtryskowy, ale to wiadomo, że po odłączeniu kostki. Czerwony klucz się już nie pokazuje. Czyli ten MAF sensor nawala? 

Na 1zdjeciu odłączyłem kostkę od MAF,

Ten sensor kupuje się tylko w całości? Tj na zdjęciu nr 2?

 

fa00ae27465b96e3d972bfb31650.jpeg

Screenshot_20230731_005023_Chrome.jpg

Edytowane przez allegrorx89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kody błędów  ( df301; df569 ) nie pasują  -  na uszkodzenie przepływomierza;

   1/ bardziej na elektrozawór turbiny;

       - szczelność i drożność jego wężyków,

   2/ prawidłowość działania gruszki turbiny a tym samym kierownic turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem, po otwarciu okna jadąc autostradą zdiagnozowałem wkońcu pęknięty plastikowy wąż na harmonijce intercoolera ponieważ szumiło z podmask, włożyłem łapę i czuć. Pęknięcie wzdłuż harmonijki zaznaczone na foto. Po naprawie wymienilem ten wąż i wszystko w normie. Dziękuję wszystkim.

Screenshot_20230731_162733_Chrome.jpg

Edytowane przez allegrorx89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!