Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV 1.3 115KM


edmez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam możliwość zakupu Megane 4 2018 1.3 115KM, przebieg 170 000 km. Auto podobno było serwisowane i każda usterka była naprawiana na bieżąco (jedną z poważniejszych usterek była nieszczelność klimatyzacji). Chciałbym dowiedzieć się no co warto zwracać uwagę i jakie pytania dodatkowo zadać właścicielowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie gaz uciekł z klimy ok 100 kkm. Jeżeli przejechane 170 kkm to ostro było jeżdżone, być moze w firmie. Przez moje 100 kkm nie miałem znaczących usterek więc niewiele mogę pomóc. No, możesz sobie sprawdzić jakie były interwały wymiany oleju - czy wg zaleceń 30 kkm czy czesciej. Nie wyciąganym z tego jednak jakichś daleko idących wniosków bo na forum nie znalazłem jakichś usterek związanych z takimi czy innymi interwalami. Czasem użytkownicy walczyli o wymianę półosi co jednak nie było usterką krytyczną. W mojej ocenie 1,3 jest udanym silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel prowadzi własną firmę i dojeżdżał autem do klientów, auto było też wykorzystywane do wyjazdów na wakacje. Ja obecnym autem przejeżdżam do 15000 rocznie, więc kilka lat auto może jeszcze posłużyć. Chciałbym dowiedzieć się cos na temat filtru FAP, czy przy takim przebiegu nie sprawiać będzie problemów. Naczytałem się także na temat problemów z elektroniką m.in z wyświetlaczem oraz systemem hands free (samochód nie otwiera się albo nie zamyka). Czy ktoś z użytkowników miał jakieś podobne problemy? Wcześniej używałem japońskich aut, nie miałem do czynienia z francuzami. Właściciel samochodu jest znajomym kolegi, dlatego zaciekawiła mnie ta oferta.

Edytowane przez edmez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie 60 tyś. z tym silnikiem. Ani razu nie miałem sygnalizacji wypalania filtra. Obecnie od 17 tyś. eksploatuję na gazie.

Różnica ciśnień filtra na wolnych obrotach to u mnie 3-4 hpa - można sprawdzić interfejsem.

Z elektroniką nie miałem problemów oprócz: 3x nie domknęła się jedna szyba, 2x klamka nie widziała dłoni, czasem po naciśnięciu start nie odpala - trzeba ponowić przyciśnięcie przycisku - ale to jest bardzo rzadkie i łączę z momentem zamykania drzwi w połączeniu z naciśnięciem przycisku. Po za tym problemów z hands free nie miałem.

Z klimą to jest tak, że często uszkadza się chłodnica klimy. Zapytaj jakim środkiem napełniona: 1234YT czy już R134.

Przy tym przebiegu olej w skrzyni powinien być wymieniony już 3x.

Na zimnym, za nim odpalisz, otwórz maskę, otwórz drzwi i uruchom silnik - usłyszysz dzwonienie łańcucha rozrządu - jeżeli nie ucichnie po 2-3 sekundach to może oznaczać: zużyty olej, nieprawidłową lepkość oleju, zużyty napinacz. Na końcu podejrzewał bym wyciągnięcie łańcucha.

Stukanie półosi: albo stukają albo jest cisza.

Stosować płukanki i oleje Ravenola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że gpf jest kompletnie bezobsługowy. Ja miałem usterkę czujnika delty p na gpf - wymiana gwarancyjna. I jeszcze łączniki stabilizatora były wymieniane z alu na stalowe na gwarancji. Co do wymiany oleju w skrzyni manualnej to nie ma wskazań do wymiany. Handsfree nie mam. Auto świetnie się prowadzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!