Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Maglownica - regenerować czy kupić używaną??


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że tyle trwało oczekiwanie na odpowiedź. Ale niestety nic nie wiem. Mechanicy oczywiście mówią jedno jest dobrze, nie ma żadnych luzów. I co ja mam z tym CENZURA zrobić. Szlak mnie trafia. Na równym jest pięknie ale na dziurach coś stuka choć nie zawsze, i z tego jak słyszę, jak jadę wolniej jest stukanie, ale jak szybciej to chyba go nie ma. Istotne jest to że odczuwam to na kierownicy. Czytałem podobny wątek na naszym forum pod adresem

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=9616&...tukanie++przodu

i zaczynam dochodzić do wniosku że może problem jest z maglownicą. Czy koś z okolic Piotrkowa Tryb. może polecić jakiś dobry warsztat gdzie by mi coś pomogli. Może jeszcze w nim akurat nie byłem.

 

Na forum wysławiamy się cenzuralnie. :mrgreen:

 

Przepraszam ponisło mnie

 

[ Dodano: 2009-03-25, 21:08 ]

Dzisiaj Przypomniałem sobie że w renault w Piotrkowie na stacji kontroli pojazdów pracuje znajomy teściów, więc odwiedziłem kasztelańską jeszcze raz. Ten zanajomy mnie poznał, i sprawdził auto jak swoje.

 

Wnioski:

Jest do wymiany łącznik stabilizatora, ale powiedział też że, te samochody tak maja że w pewnych dziurach lubią sobie stuknąć.

Zasugerował mi żebym przy wymianie amortyzatorów zastanowił się nad gazowymi. Czy koś z was używa tych amorków, i czy występują ew. stuki??

 

PS

Jaka jest różnica w cenie. Gazowych a olejowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

od jakiegoś już czasu noszę się z zakupem przekładni kierowniczej do swojej Megane, a także chciałbym wymienić drążki kierownicze i łączniki stabilizatora. Teraz mała prośba do was o parę wskazówek. Jakiej firmy najlepiej to pokupować, żeby wiadomo trochę pojeździć. Czytałem na forum, że oryginalnie do Megany ładują części TRW, ale czy wszystkie wyżej wymienione części ta firma produkuje? Czy też może macie coś innego, co się sprawdziło? Powiedzcie mi jeszcze czy przekładnia wraz z drążkami z tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=770614742 będzie odpowiednia do mojej Megany czy też lepiej nie patrzyć na to? Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dałem do mechanika właśnie swoją i koszt naprawy 1500zł z gwarancją 1 roczną + gwarancja mechanika na montaż ( przejechałem na uszkodzonej 4tys.km więc niema sie co dziwić) koszt nowej do mojej megi od 1700-2500zł zależy od marki,

kolegomeszuzel tez byłem u 5-ciu mechaników dopiero 6 znalazł usterkę objawy takie same .powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie zastanowialem nad regeneracja maglownicy - u nas w Łodzi jest taka firma która się tym zajmuje LINK - tylko zastanawiam sie nad sensem tego zabiegu bo nikt nie jest w stanie potwierdzic usterki w 90% nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie.

Co powiecie na mój problem?

Przy skręcie(głównie w lewo-w prawo też ale słabiej)jest czuć silny opór,jakby nie działało wspomaganie.Pod koniec słuchać puknięcie i opór znika.Dalej kręci się już lekko.

Najgorzej jest przy zimnym aucie.

Jak się rozgrzeje i olej w maglownicy zrobi się rzadszy,to prawie w ogóle nie czuć usterki(jest tylko delikatne puknięcie).

Byłem na stacji diagnostycznej.Zero luzu w zawieszeniu.To stuknięcie słychać w maglownicy.

Moja Meganka 2001 rok,75000km przebiegu. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!