Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Maglownica - regenerować czy kupić używaną??


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam,że dopytam,a ta tulejka jest z której strony maglownicy?tylko z prawej?.Niebawem będę tam zaglądał/mam luzy tam wewnątrz/to przy okazji popatrzę na stan osłony gumowej i ta właśnie tulejkę.

Edytowane przez sobiepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety moja maglownica już dawno odmówiła posłuszeństwa - przy ostatnim ustawianiu zbieżności mechanik powiedział, że jej czas już nadchodzi...

Zacząłem rozważać regenerację, ale oprócz luzów/stuków moja kolumna zaczęła sama kontrować/odbijać.

Zasięgnąłem informacji i okazuje się, że odpowiada za to pewien zawór (o ile się nie mylę), który jest częścią maglownicy - oczywiście tego przy regeneracji nie wymieniają.

W moim przypadku regeneracja nie zapewni mi 100% tego czego potrzebuje.

Znalazłem taką aukcję: KLIK

Zestaw maglownica+końcówki+drążki za 550zł....

Pytanie czy to faktycznie oryginał (w intercars koszt 1400zł) czy jakaś chińszczyzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Kupiłem w końcu nową przekładnię i po wymianie była robiona zbieżność, ale przy prędkości od około 110 do 130 czuć bicie na kierownicy. Coś jest źle zrobione czy opony są do ponownego wyważenia (kupiłem nowe i zostały założone miesiąc temu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nowe Good Year zimowe 15" made in Poland i po 3 miesiącach wszystkie wybuliło a przedstawiciel odrzucił reklamację twierdząc, że wszystko jest ok. Tą decyzją spowodowali, że to już ostatnie opony z tej firmy w skład której wchodzą też chyba Fulda, Sava i kilka innych. Gwarancja poprostu nie istnieje. Opony były jednymi z najdoższych na rynku w cenie Continentali.

 

Wibracje mogą się pojawiać jeśli podpora prawej półosi będzie miała luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam, mnie również dopadł luz góra/dół w maglownicy po prawej stronie (Megane II ph1). Po zdjęciu osłony drążka widać nalot rdzy. Moje pytanie czy żeby zniwelować luz z prawej strony wystarczy wymienić tą tulejkę czy tylko regeneracja przekładni i czy do demontażu potrzebne jest wyciągnięcie maglownicy czy tylko odkręcenie drążka?pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam odgrzeje temat bo ciekawy jestem jak wymienić tą tulejke,jak sie do niej dostać aby ją wyciągnąć.Mam do poniedziałku przegląd i mam luz na maglu na tulejce, prowadnica nie skorodowana wiec spróbowałbym wymiany tylko jak tam dojść bo po odkręceniu drążka tulejka jest głęboko.Proszę pomóżcie.

Edytowane przez loverman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na rynku obecnie dostępne są nowe przekładnie w dosyć dobrej cenie. Są w zestawie razem z nowymi drążkami i końcówkami TRW. Producentem jest fabryka w Turcji, która dostarcza przekładnie do Renault na pierwszy montaż.

Z tego względu opłacalność regeneracji jest mocno dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!