Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Od kilku dni jestem właścicielem Megane III 2011 i niestety ale model mojego radia nie obsługuje połączenia bluetooth, a jako iż dużo czasu spędzam w samochodzie zależy mi, aby takowy istniał. Mam doświadczenie z różnego rodzaju transmiterami, ale wiecznie były z nimi jakieś problemy. 

Myślę obecnie nad tym modelem: https://allegro.pl/oferta/radio-2din-android-renault-megane-3-carplay-6-128g-13790726976

Model zaopatrzony jest dodatkowo w dwie kamery.

 

Warto bawić się w coś takiego? Nie powinno być problemów z kompatybilnością? Czy mój model samochodu powinien mieć jeszcze jakieś dodatkowe wyposażenie, aby wszystko odpowiednio działało? Czy w jakimś serwisie lub u mechaniką będą w stanie mi to wszystko zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. Każdy elektronik go zamontuje.  Montowałem inny model z wolniejszym prockiem. System wybudzal się z opóźnieniem i nie pamiętał ostatniej funkcji. Wszelkie pamięci ustawień zachowywał w pamięci. Obraz z tylnej kamery przekazywał po wifi z chwilowo opóźnionym starcie. Ten model z opisu jest rewelacyjny. Jest na Ali za 446 zł. Do tego dojdzie cło. Przed zakupem skontaktować się z Chińczykiem w celu dopasowania do sterowania z manipulatora zamontowanego przy kierownicy w Twoim samochodzie. Masz do 90 dni na zwrot jak Ci się nie spodoba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 20:00, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się Kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Dzięki za odpowiedź! Mam jeszcze kilka pytań:

1. Jak wygląda kwestia zestawu głośnomówiącego i ogólnie dźwięku z telefonu? Po podłączeniu wszystko jest podpięte do nagłośnienia w samochodzie? Mikrofon jest wbudowany w urządzenie, trzeba zamontować zewnętrzny (podpinany do monitora) czy Meganka ma jakiś mikrofon wbudowany blisko kierownicy, który po podłączeniu wszystkich kabelków będzie działał jak złoto?
2. Co masz na myśli poprzez ,,dopasowanie do sterowania z manipulatora zamontowanego przy kierownicy''? Przyznam, że jest to moje pierwsze auto i jestem całkowicie zielony w tym temacie. 
3. Czyli rozumiem, że posiadając model radia 281150030r (załączam zdjęcie) wszystko normalnie powinno działać? 

5e80095540d39e6074716d9d5fcb.jfif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wyposażenia fabrycznego Twojego samochodu. Bogate wersję megi mają wbudowany  mikrofon. Masz regulacje głośności radia przy kierownicy?

Ja montowałem w M2 w biedzie. Dokładałem manipulator. Zestaw był z programowaniem do klawiatury.

Tylko wewnętrzny mikrofon zapewniał czystą łączność. Przy nadejściu połączenia i przy wyborze na " telefon " wszystko się wycisza z wyjątkiem komunikatów z Android auto i Yanosika.

(mam słaby zasięg neta na działce - nic nie mogę pobrać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 21:38, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się Kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

A powiedz mi proszę czy muzyka puszczana z telefonu połączonego z tym urządzeniem będzie leciała z jego wbudowanych głośników czy z zestawu samochodowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie z nowego urządzenia. 

Poczytaj o nim, bo ma budowę nowoczesnego smartfona włącznie z kartą SIM. Bez niej sygnał wifi udostępnisz że swojej komórki. Zainstalujesz sobie programy do urządzenia jakie chcesz równiez diagnostyczne. Dodatkowa tablica licznikowa bezprzewodowo nie jest problemem.

 

 

Ty cały czas kojarzysz z transmiterem, a to już inna epoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 22:27, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się Kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Ok czyli rozumiem, że jakość dźwięku nie będzie aż tak dobra jak głośników samochodowych…oprócz transmiterów i tego urządzenia rozumiem, że jest jeszcze opcja wymiany radia na inny model obsługujący bluetooth tak abym mógł puszczać muzykę z telefonu na zestaw samochodowy?

 

Chyba, że ja czegoś nie rozumiem… transmitery to inna epoka, ale przynajmniej sygnał poleci na głośniki samochodu, a nie tych wbudowanych w monitorze…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiesz.

Wszystkie sygnały będą przetworzone przez to urządzenie i słyszalne w głośnikach samochodu. Twój telefon będzie połączony bezprzewodowo podobnie jak kamery. Żaden fabryczny samochód nie zawiera  tak bogatego "radia" z wolnym dostępem i możliwością modyfikacji. Masz dużo filmów z podobnymi urządzeniami na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!