Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana głośników OEM na aftermarket


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam Megane 3 w HB z 2009 roku i chciałbym zmienić głośniki fabryczne na jakieś JBL czy podobne. Mam prośbę do osób co się znają, o doradzenie co i jak.

Mianowicie, chcę zachować radio fabryczne i sterowanie w pilocie pod kierownicą. Czyli bez wizualnej ingerencji.

Proszę podpowiedzieć mi jakie głośniki pasują, rozmiar, może jakieś linki do aukcji, seria jest na nitach, więc obstawiam że po demontażu w grę wchodzą nakładki, też proszę o namiary. Może jakiś aktywny sub do bagażnika. Też chętnie się dowiem kto co montował i jaki jest poziom zadowolenia ))

 

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie są 130mm, i z przodu, i z tyłu. Są śmiałkowie którzy montowali 165mm na przód, poszukaj jest kilka wątków tu na forum. Ale bez konkretnej rzeźby się nie obejdzie.

Ale moja opinia jest taka, że wymiana nic ci nie da. Najsłabszym elementem instalacji w Megane jest radio, a ty radio chcesz zachować. Wymiana samych głośników jest tylko wyrzuceniem pieniędzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radio jest z BT(Arkamys) to nie jest źle i wymiana głośników podniesie jakość bo w podstawie są papierowe pierdziawki. Ja w swojej ,,dwójce,, po zamontowaniu TomToma z radiem Arkamys wymieniłem głośniki na modele z wersji Cabasse DVD (kompozytowe membrany w głośnikach i większe magnesy/cewki) do kompletu wsadziłem do bagażnika aktywnego suba Alpine SWE 815 i jest wyraźnie weselej

Edytowane przez milejow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TimmBerk napisał:

Fabrycznie są 130mm, i z przodu, i z tyłu. Są śmiałkowie którzy montowali 165mm na przód, poszukaj jest kilka wątków tu na forum. Ale bez konkretnej rzeźby się nie obejdzie.

Ale moja opinia jest taka, że wymiana nic ci nie da. Najsłabszym elementem instalacji w Megane jest radio, a ty radio chcesz zachować. Wymiana samych głośników jest tylko wyrzuceniem pieniędzy.

No właśnie jeden głośnik umiera, więc postanowiłem dokonać zmiany. A że generalnie radio jest mi potrzebne jako odbiornik przez BT na cinchach, to w zupełności mi wystarczy. Naprawdę uważasz że zmiana głośników nie da różnicy w odsłuchu? 

4 godziny temu, milejow napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Właśnie też myślę o aktywnym )) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!