Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu - Megane 3 2.0tce


niko9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem dzisiaj rozrząd w megane 3 2.0tce 2011r.Rozrząd wymieniony u polecanego na forum scenica mechanika.Na 99% nie było tego słychać.. nie mam jak nagrać dlatego piszę może ktoś coś podpowie bo dopiero w poniedziałek będę dzwonił do niego

 

Generalnie wymienione zostały: dwa koła jedno kzfr a drugie na wałku wydechowym oba oe renault.Pasek rozrządu oe,pompa wody oe,zaślepki oe generalnie kompletny rozrząd na ori częściach.Przed wymianą normalnie jak silnik odpaliło się to sobie jak ''benzynka'' pracował bez dziwnych odgłosów w tle itp.. teraz słychać jakieś odgłosy jakby nie wiem do czego to porównać,ale nieprzyjemne dla ucha i tak nie było to co mogło by być nie tak skoro wszystko je oe renault wraz z dwoma kołami chodz tego od wałka wydechowego nie musiałem zmieniać ale chciałem też nowe mieć.. i po zmianie rozrządu słychać,że dziwny dzwięk w tle doszedł.. dodam,że koło pasowe wału i nowa śruba również zamontowane OE renault.To co może się zmienić w takim razie po zmianie części na nowe OE względem starych co były i nie było tego słychać..

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukałem w google i znalazłem filmik na forum jednej osoby co pisała odnośnie buczenia 2.0tce 180km i mam dokładnie ten dzwięk co na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=KDhVws14QnI brzmi tak jakby takie jakieś ''mielenie'' ''tarcie jakieś'' nie mylić na filmie dźwięku cykania tylko ten drugi ''jakby coś miało się zaraz urwać

na 99% wydaje mi się,że tego nie było przed wymiana rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila bo dopiero teraz zakumałem. Caly czas myślałem że tam jest łańcuch i kombinuję jak można za mocno napiąć łańcuch. Jeżeli chodzi o napięcie paska to ono ma być takie, jak ma być. Nie wiem jak tu ale ja wymieniałem w życiu dwa paski rozrządu i w każdym była pokazana procedura właściwego napinania (akurat u mnie nie wymagała ona żadnych narzędzi.)

Więc jeżeli tu faktycznie piszemy o pasku to on nie może być ani za mało ani za bardzo napięty a mechanik powinien to sprawdzić i skorygować w razie błędu. Nie ma tu co pisać o "urodzie"

Tu też jest jakiś filmik ale nie wiem czy dotyczy tego samego (w komentarzach pojawia się ren 2.0) W każdym razie ten dziwny dźwięk kojarzę z paskiem osprzętu bo jest synchroniczny z pojawianiem się napisów na pasku -widac na filmie. 

https://youtube.com/shorts/V4RvaqEt66k?feature=shared

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co dałeś filmik to jakby inny dżwięk  u mnie jest  na zimnym też bo jak odpaliłem  po nocy to też zimny/ciepły tak samo

10 godzin temu, szwagier24a napisał:

Za mocno napięty pasek rozrządu?

Na zimnym nie słychać, a na ciepłym słychać?

na zimnym też słychać po odpaleniu po całej nocy i na ciepłym też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem taki przypadek w MII 1.6: dlugo szukałem rozwiązania i pojawił się w końcu mechanik, który wiedział w czym rzecz. Zostawiłem auto na korektę i ani na zimnym ani na ciepłym nie wył. To wina paska jak by był "za krótki".

Części OE to nie to samo co na pierwszy montaż. To są zamienniki brandowane OR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagier24a napisał:

Części OE to nie to samo co na pierwszy montaż. To są zamienniki brandowane OR

No to nieźle... To tym bardziej "warto" ładować w nie kasę. Jak dla mnie nadal śliska sprawa. Napięcie paska się ustawia "książkowo" są do tego przeważnie odpowiednie znaki i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w komentarzach pod filmem yt znalazłem też od jednej osoby wpis:

 

''Nie ma się czym martwić. Jest to normalny dźwięk silnika f4rt. Mam Lagunę 2.0T 2006 i nawet po wymianie zestawu paska rozrządu przy 220 000 km (pasek, napinacze, wszystkie koła pasowe, pompa wody - wszystkie części OEM renault) dźwięk brzmi dokładnie tak samo. Wszystko robiłem własnoręcznie, dwukrotnie a nawet potrójnie sprawdzałem napięcie paska.

 

Ta sama osoba w innym filmie pisała również w komentarzu:

olej to buczenie, te silniki tak chodzą, to nie wada, po prostu tak mają i już. Na oryginalnym rozrządzie renault zakładanym własnoręcznie wg serwisówki jest tak samo.''

 

EDYCJA:

Byłem u mechanika dzisiaj posłuchał i w sumie powiedział, żeby się nie przejmować tym bo raz, że rozrząd wraz z dwoma kołami jest założony nowy oryginalny renault nie zamiennik gdzie można by spekulować, żeby z zamiennika wymienić może na oryginał tylko tutaj już jest oryginał i nie ma już na nic lepszego do wymiany. Dodał, że może przy mnie zdjąć wszystko, ale tam wszystko jest ok. Napinacz ustawiony zgodnie ze strzałką/wycięciem. Odpalał też po złożeniu silnik bez pokrywy, żeby zobaczyć jak pracuje pasek koła itp.

W dodatku tak jak wspominam znalazłem 3/4 filmy na yt różnych osób, które mają ten dźwięk po wymianie rozrządu. To nie jest to, że u mnie to jest a w necie nie ma takiego już przypadku. Mówił, żeby zrobić tym z 1000km.. na starym tego nie było no ale stary pasek miał 6lat i 120tys przebiegu w dodatku jak był zmieniany 120tys km temu rozrząd przez poprzedniego właściciela w 2016/2017r bodajże to był tylko w ASO założony pasek z takimi samymi numerami jak obecnie co jest założony i napinacz + pompa wody+ zaślepki wałków+ pasek mikro+ napinacz paska mikro. Koło KZFR i koło wałka wydechowego nie było zmieniane tylko na nie założony nowy pasek. A teraz poszło wszystko od a do z nowe. Dodał jeszcze, że nawet jakby poluzował napinacz poniżej tego co fabryka nakazuje i ucichło by wszystko to mimo wszystko woli bezpieczeństwo niż luzowanie paska poniżej tego jak jest napięty.
Dodam tylko, że mechanik jest od Renault 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu - Megane 3 2.0tce

jak ktoś ma taki dźwięk też niech  opisze czy wie od czego on jest.Po uruchomieniu silnika zimnego przez 2 minuty dość głośno słychać po czym tak jakby silnik zejdzie już z obrotów i o połowę się wycisza,ale po jezdzie po rozgrzaniu dośc mocno silnika znów to słychać i też wydaje mi się,że jak lecę 100/120km/h to niesie się ten dzwięk jakby z tyłu samochodu

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!