Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala po adaptacji przepustnicy - megane 3 2.0 tce


Tomash11

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zepsułem sobie auto, megane 3 2.0 tce 2010r z lpg. Chciałem sprawdzić błędy w pyrenie. W opcji reset klikałem po kolei wszystkie opcje. Robiłem już tak kilkukrotnie, nigdy nie było problemu. Pomaga to w ustawianiu LPG, bo korekty startują od zera. Tym razem dodatkowo (głupio) użyłem opcji adaptacji przepustnicy. Po tej zabawie auto przestało odpalać. Robiłem ponownie adaptację, nie pomogło. Silnik kręci, ale nie zapala. Nie ma żadnych błędów. Ręce mi opadły i nie wiem co mam robić. Na ślepo czujnik położenia wału wymienić, próbować na plaku, iskry nie sprawdzałem czy jest. Proszę o jakieś sugestie. Teraz na noc odpiąłem aku  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Nie odpala po adaptacji przepustnicy - megane 3 2.0 tce
11 godzin temu, Tomash11 napisał:

Tym razem dodatkowo (głupio) użyłem opcji adaptacji przepustnicy.

Po tej zabawie auto przestało odpalać. Robiłem ponownie adaptację, nie pomogło.

Silnik kręci, ale nie zapala. Nie ma żadnych błędów.

Adaptacja przepustnicy nie jest powodem nie odpalania silnika;

    -co najwyżej obroty biegu jałowego będą niewłaściwe,

11 godzin temu, Tomash11 napisał:

Teraz na noc odpiąłem aku  

Bardzo dobrze zrobiłeś,

1/ Zakręć gaz na butli,

2/ Adaptację przepustnicy można wykonać;

    Włączając i wyłączając zapłon ;

          - odpal kilka razy sam zapłon, odczekaj chwile, następnie odpal silnik, obroty mogą być podwyższone,

         -  po zgaszeniu silnika; odpal kilka razy sam zapłon, odpal silnik( obroty powinny spaść poniżej 1000)

             i nie wciskając gazu nagrzewaj  silnik do momentu włączenia wentylatora,
         -  zrób rundę ze 2-3 km i ciesz się stabilną pracą silnika na biegu jałowym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Adaptacja przepustnicy nie jest powodem nie odpalania silnika;

    -co najwyżej obroty biegu jałowego będą niewłaściwe,

Z tego co widzę w programie to teraz przepustnica dziwnie reaguje na pedał gazu. W zasadzie reaguje tylko na maksymalne wciśniecie pedału przyśpieszacza. Czy możliwe jest złe zakodowanie przepustnicy?? Jeżeli będzie zamknięta to chyba nie powinien odpalić, mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2023 o 14:05, Tomash11 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

ODPALA Ci już auto? ja czyściłem przepustnicę ale chce zrobić jej reset też w megane 3 2.0tce pamiętasz jaka to była opcja w pyrenie? i w jaki dział w nim wszedłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!