Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie równa praca silnika 1,5 dCi 110 KM


wiaderek68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu zauważyłem , że gdy auto stoi i dodaje gazu to w przedziale 1400 - 2000 obr/min . silnik nie pracuje równo tylko się trzęsie jakby  pracował na trzech cylindrach.

Odczuwalne jest także lekkie szarpanie gdy mam załączony 4 lub 5 lub 6 bieg i obroty kształtują się  także w tym przedziale. Wtryskiwacze były czyszczone ale korekty chyba nie wyglądają za ciekawie. Na foto1 korekty po nocy a na foto2 korekty po jeździe ok 50 km. Może ktoś miał podobny przypadek i coś podpowie czy wtryskiwacze  mogą powodować takie problemy?

foto1.jpg

foto2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną prawdopodobnie jeden z wtryskiwaczy z dużą dodatnią korektą. Jeden niewłaściwie pracujący wtryskiwacz wpływa w dużym stopniu na korekty pozostałych wtryskiwaczy. Dla przykładu wrzucam screny ekranu z korekt wtryskiwaczy przy uszkodzonym wtryskiwaczu numer 2. Na drugim screnie korekty po wymianie wtryskiwacza numer 2 na sprawny. Wszystkie wzorcowe.  Wtryskiwacz numer dwa sporadycznie wyrzucał błąd obwodu wtryskiwacza. Silnik miał jakby telepanie budą przy przyśpieszaniu na niskich obrotach. Opisuję przypadek silnika z 2011 roku z wtryskiem siemens SID 305.

Screenshot_2023-09-25-13-18-18-98_b9c66f921be6b9ee18febc2ed6906538.thumb.jpg.3cab1e63385b4588dce4fa6bc99ed9df.jpg   Screenshot_2023-09-30-13-07-45-03_b9c66f921be6b9ee18febc2ed6906538.thumb.jpg.5fa975d821b1b67454cdb19acf69789e.jpg

Godzinę temu, wiaderek68 napisał:

Wtryskiwacze były czyszczone

Na czym polegało czyszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie wykonał warsztat . Podpięcie puszki jakiegoś środka czyszczącego bezpośrednio do silnika z pominięciem zbiornika paliwa.

Po tym czyszczeniu tylko wtryskiwacz nr 3 miał wartość bliską 1,8 , wtryskiwacz nr1 miał wartość 1,02 a pozostałe nie pamiętam a nie zrobiłem zdjęcia.

Później unormowało się tak jak przedstawiłem to na zdjęciach. Teraz wyskakuje taki błąd jak na foto3. Myślę ,że ten wtryskiwacz nr 3 może robić zamieszanie.

foto3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku, który dałem jako przykład powyżej, występował ten sam błąd - kalibracja wtrysku numer 2. Osobiście nie wierzę w jakieś środki w puszkach do czyszczenia wtryskiwaczy, dla mnie to strata pieniędzy. Mogę się mylić, być może te preparaty czyszczące coś tam robią, ja nigdy nie stosowałem czegoś takiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!