Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe światła LED Pure Vision PhI


adi21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, od 3 tygodni stałem się właścicielem megane IV 1.5 dci intense z 2017r. Pytanie do was kieruję gdyż mam problem. Światła zamontowane fabrycznie to LED Pure Vision i według mnie strasznie słabe są to switła. Chciałbym zapytać jak daleko wam świecą światła krótkie?. Niestety w ubiegły weekend robiąc dłuższą trasę to było męczące bo musiałem bardzo wpatrywać się w drogę bo widziałem dosłownie tylko z 10 m przed samochodem. Powiedzcie mi czy rzeczywiście te światła są tak słabe i czy idzie je sensownie podregulować? Poprzednio miałem Megane III ze zwykłymi lampami odblysnikowymi oraz dobrymi żarówkami osram cool blue intense świeciły bardzo fajnie i nie miałem takiego problemu. Prz zakupie zadawałem sobie sprawę ze to nie jest matrix z audi ani volkswagena ale żeby az tak słabo świeciły? Dodam tylko że ja mam wersję jeszcze z automatycznym poziomowaniem. W tej kwestii mam jeszcze pytanie czy ktoś kto ma automatyczne poziomowanie mógłby mi powiedzieć czy prze włączeniu świateł robi wam test działania jak przy xenonach ( światła robią pełny cykl góra dół i ustawiają się same) bo u mnie tego brak. W tym tygodniu podjadę jeszcze na stacje diagnostyczną i spróbuje z diagnostą je ustawić ale chciałem zapytać jeszcze was czy ktoś ma podobne odczucia odnośnie LEDów w Renault. Na tą chwilę najbardziej zawiedziony jestem tymi światłami. Ostatnio zacząłem nawet rozmyślać nad zmianą lamp na H7.  Wpadła mi do głowy myśl czy jest możliwość założenia lamp od wersji PHII czy są inne wtyczki i kształt reflektora? Na pierwszy rzut oka reflektor wydaje się taki sam jak w PhI tylko kwestia wtyczek oraz kierunkowskazów bo w PHII jest juz w reflektorze a tu pod lampą w zderzaku. Wiem tylko tyle że lampy tylne PhII mają inne wtyczki niż w PHI. Proszę was drogich forumowiczów o pomoc, lubię markę Renault i z poprzedniej byłem zadowolony mimo jakiś drobnych usterek i wad ale tu światła z których w tym okresie korzystamy najczęściej są jak narazie pietą achillesową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adi21 napisał:

czy ktoś ma podobne odczucia odnośnie LEDów w Renault

Sam się zastanawiałem dlaczego słabo widzę nawet w nowym Talismanie. Jedna rzecz to barwa, ale dochodzi jeszcze strumień świetlny. Najdziwniejsze, że w innym markach jest znacznie lepiej, a matrixy to bajka.

Ledy nie mają testu poziomowania tak jak xenony, które najbardziej mi pasują w barwie 4800 na nocną deszczową podróż. Przypuszczam, że to indywidualne właściwości moich oczów.

Badania w klatce na olśnienia sukcesywnie przechodzę bez problemów. Jasny wniosek, że Pure Vision nie dla mnie. Po takiej jeździe mam zmęczony wzrok - brak komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!