Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzecie światło STOP


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że brak przejścia masy wewnątrz lampy między metalowymi ścieżkami lub przy samej żarówce. Przewód masowy lewej lampy przykręcony jest do grodzi między silnikiem a kabiną. Na rysunku to MBJ. Z lampy wychodzi czarny przewód na pinie 3 wtyczki.

 

image.thumb.png.63fa0b36c05613c0bf87d8b3a1e65830.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ałłł, aż zakuło to zdanie "brak przejścia wewnątrz", ale widzisz kolego... Przecież ja niedawno kupiłem używaną lampę, z której przełożyłem regulację i oprawkę żarówki świateł dziennych, bo już miałem wypalone gniazdo. Tylko teraz nie pamiętam z której strony to gniazdo, ale na 99% z lewej. Niby lutowałem te przewody, ale one się coś słabo spajały. I tu będzie kolego pies pogrzebany...

BARDZO CI PODZIĘKOWAŁ bo ja sterowników jak zawsze się czepiłem. 

głupoty gadam, w końcu uciąłem przewody od oprawki żarówki światła dziennego a to ucieka masa z kierunkowskazu...

Tak czy siak to trzeba będzie grzebnąć.

 

No tak, tu gdzie wymieniłem gniazdo żarówki świateł dziennych, był słaby kontakt na jednym łączeniu przewodu. Zastosowałem te szybkozłączki i zacisnąłem dedykowanym narzędziem: https://allegro.pl/oferta/szybkozlaczka-zlaczka-zaciskowa-crimpseal-100-szt-6678569873?fromVariant=6666714213

Już drugi raz się naciąłem na tego typu szybkozłączki, bo to shit jest. Teraz po Bożemu zlutowałem przewody, nałożyłem koszulki termokurczliwe i mam nadzieję, że już do tematu nie będę wracał.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam chciałbym dopytać czy lampa stopu przy szybie w Megane 3 posiada żarówkę , żarówki które można wymienić czy to jest calosciowa lampa , ostatnio kawałek lampy mi przestał świecic i niewiem czy bawić się w rozbieranie i wymianę żarówek o ile takie są czy w wymianę całego światła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, omega napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Pytanie czy ta która masz pasuje do Megane 3 kombi czy wogole między 3 światłem stopu w hatchback a kombi jest jakaś różnica? Jeśli będzie mi pasowało i lampa działa to wezmę (tyle że ja potrzebuję właśnie do kombi)

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, omega napisał:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

U mnie raczej tylko wysyłka by wchodziła w grę (woj lubuskie) ale jeśli nie da rady wysłać to ok trudno , nie pali się 😉 z 2 stopami także śmiało można jeździć;)

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Trzecie światło STOP

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!