Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu megane 3 ph3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem  wczoraj pogrzebałem coś w ecu tweaker i gdzieś przypadkiem musiałem wyłączyć temperature zewnętrzną , czy ktoś jest mi w stanie podać scieżkę do jej włączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie temperaturę należy zmienić w ustawieniach licznika czy jak na zdjęciu w powyższym poście czyli  module drzwi? w liczniku jak ustawiłem by wyświetlało to nie zapisuje ani pyren ani ddt4all.. w trybie ekspert oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł drzwi kierowcy - DDCM _ fabrycznie ma ustawioną obecność czujnika temperatury w lusterku kierowcy. Jeżeli tego brak to należy to zmienić pamiętając, że należy w panelu konfiguracji zaznaczyć obecność wszystkich opcji, które występują w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego aniewa a powiedz mi czemu jest tak,że w navi pokazuje mi temperaturę wczoraj 4stopnie.. zaś po wejściu  w multimedia czyli przełącznik na can 2 to wyszukuje mi jeden błąd ''czujnik temperatury zewnętrznej obwód jakoś tak pisło'' po podejrzeniu w interfejs multimedialny są trzy wartości w jednym rzędzie

 

po lewej -40  na środku 4stopnie po prawej 60      i mimo,że błąd wyskakuje to czujnik działa prawidłowo bo temperatura jest taka sama jak na termometrze w oknie w domu albo wyświetlana na telefonie wszystko się zgadza to czemu błąd ciągle powraca?

 

edit

 

KOLEGO ANIEWA w ddt4all jak wyszukam lupą sterownik to pokazuje mi tak na czerwono wszystko w sterowniku na zielono czyli,że sterownik wyszukało ale parametry są na czerowno.Natomiast wchodząc w pyrena mam np tak zdjęcie drugie.W pyrenie ustawiłem sobie to i zapisałem po czym dałem reset ECU i  musiało zapisać bo w pyren zawsze jak uruchomię program i wejdę w ten moduł to wszystko jest tak jak ustawiłem natomiast w ddt4all na czerwono :)

Spróbowałem w ddt4all jak i pyren włączyć wtedy zegarek i temperaturę na liczniku i nic z tego :) np okienko wyżej jest funkcja od podpowiadacza zmiany biegów i normalnie pyren i ddt4all zapisują a np nizej jest funkcja od zegarka i temperatury i jak kliknę w trybie ekspert mode zapisać to już powinno po lewej wskoczyć to co ustawiłem a tu nic się nie zmienia.No to jak to jest? pyren pokazuje ustawienie jako zapisane te parametry w DDCM zaś ddt4all w wyszukanym sterowniku pokazuje na czerwono 

 

Musi się dać uruchomić jakoś zegarek i temperaturę.. auto z 2011r ph1. Próbowałem z ciekawości w innym ecu licznika uruchomić zegarek i temperaturę i to samo nie zapisuje a inne parametry zapisuje

 

W pyren w module ''Drzwi kierowcy'' jest też funkcja gdzie pisze automatyczna konfiguracja modułów elektronicznych.Nie chciałem tego klikać w sensie zatwierdzać bo wolę pierw spytać czy automat powinien ustawić wszystko tak jak ma być czy mi coś pokasuje jak to kliknę?

 

 

11.jpg

HH.jpg

kolego aniewa podpowiesz coś może mi z tym co napisałem w tym poście? :)

Edytowane przez dwazero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj innej bazy danych dla ddt4all bo tam brakuje Ci w module DDCM linijki z zapisem konfiguracji "Write Configuration" jest tylko odczyt. Pyren odczytuje prawidłowo i umożliwia zmiany.

Nigdy nie klikałem w pyrenie "automatyczna konfiguracja modułów" więc jak lubisz ryzyko to rób, jak uważasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!