Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Karta-kluczyk nie działa za pierwszym razem, muszę ciągle klikać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Megane II 2003

Tak jak w temacie. Od zakupu samochodu karty działają uporczywie. 

Żeby odblokować/zablokować samochód muszę kombinować z klikaniem, odprawiać voodoo wyginając kartę.

Mam 3 karty (2 oryginalne [prawdopodobnie] + 1 dokupiłem na Allegro). Każda z nich była programowana (już 2 razy jechałem na programowanie).

Po programowaniu karty działały wzorowo kilka dni, potem znowu wróciły koszmary przeszłości.

Po jakimś serwisie wymagającym odłączenia akumulatora, ponownie podłączenie akumulatora sprawia, że karta znowu zaczyna działać super przez 1-2 dni.

Czy za komunikację karta-samochód odpowiada czytnik kart, czy coś jeszcze?

Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Pozdrawiam,

connyhophop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, connyhophop napisał:

odprawiać voodoo wyginając kartę.

W środku jest delikatna cewka nadajnika. Wyginanie prowadzi jej uszkodzenia. Ważne jest stabilne zasilanie uch/bsi (odbiornika). U mnie była to przyczyna długości zasięgu.

Anteny odbiornika są w klamkach i bagażniku na belce. W czytniku jest odblokowanie immo i każda karta powinna działać bez baterii. Ta sama cewka bierze w tym udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz samochód z 200 m na nowej baterii w karcie możesz stwierdzić, że jest idealnie. W karcie są mikrowłaczniki, które z czasem zwiększają rezystancję łączenia.

Skoro trzy mają problem, to trzeba poprawić zasilanie do kabiny ( czerwone przewody wychodzące z bezpiecznika 50A na płytce dodatniej klemy akumulatora. Masa odchodzi czarnym cienkim przewodem z klemy ujemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!