Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak podświetlenia bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Pacjentka Megane 3 1.6 16V z 2011 roku. 
Poprzedni właściciel włożył do lampki podświetlenia bagażnika żarówkę LED W5W. Zaczęła się żarzyć, chciałem ją zmienić. Klosz z lampką były sklejone, ktoś połamał mocowania. Zmieniłem żarówkę na zwykłą, nie świeci. Kupiłem oryginalną lampkę do bagażnika, na obu jest to samo. Do tego mruga prawa żarówka światła cofania, nie działa lampka w drzwiach kierowcy, na zegarach nie ma ikonki informującej o otwartym bagażniku. Bezpiecznik oświetlenia kabiny jest cały, dla pewności założyłem nowy. Wymieniłem zamek klapy bagażnika, nic się nie zmieniło. Co ciekawe, po włożeniu z powrotem żarówki LED do lampki w bagażniku ta zaczyna się żarzyć i świeci się non stop, nawet po zamknięciu klapy i centralnego zamka z pilota. Lampka w drzwiach pasażera świeci, światła w klapie, zamek klapy i tylna wycieraczka działają. Materiałowa mata na wewnętrznej stronie tapicerki klapy bagażnika jest mokra, woda ciekła na 99% przez otwór w szybie, przez który przechodzi trzpień wycieraczki. Gdzie szukać rozwiązania problemu? Znajdę gdzieś rozpiskę wszystkich kabli masowych?

Edytowane przez Gepard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napięcie 12 V na czerwonym przewodzie w lampce w bagażniku? Lampka sterowana jest minusem poprzez moduł komfortu. Na wyżej wymienione dolegliwości czasem pomaga odłączenie akumulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator był wymieniany na nowy. Jak żarówka LED żarzy się, to napięcie w lampce raczej jest. 
Dodam jeszcze, że po otworzeniu samochodu pilotem ten zamyka się samoczynnie po 2-3 minutach, czego nigdy do tej pory nie robił. 

 

Odłączyłem akumulator, w niczym to nie pomogło. 

Edytowane przez Gepard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 21:10, Gepard napisał(a):

na zegarach nie ma ikonki informującej o otwartym bagażniku.

Podejrzewam przerwane kabelki w peszlu łączącym klapę bagażnika z instalacją. Dlatego nie ma sygnalizacji otwartego bagażnika a to jest niezbędne by lampka w bagażniku zaświeciła. Żarzerznie lamki led może być spowodowane napięciem kontrolnym obwodu tej lampki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie działa lampka w drzwiach kierowcy, mruga prawa żarówka światła cofania i samochód zamyka się samoczynnie po 2-3 minutach? Wycieraczka tylnej szyby i światła w klapie normalnie działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!