Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sprężarka klimatyzacji przy jakiej temperaturze najmniejszej się uruchomi?


Rekomendowane odpowiedzi

Co do uruchamiania się kompresora - ten uruchamia się w moim przypadku nawet przy -5*C co mnie dziwi i jednocześnie cieszy bo nie mogłem dojść co jest powodem jej ciągłego rozłączania (uszkodzony czujnik temperatury parownika).

 

Tak czy siak spuszczać czynnik przy działającej sprężarce to coś jakby spuszczać olej z silnika, gdy działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie czaje bazy.. :) chodzi o to,że jak zawsze nabijałem klimę co roku to było przeważnie lato.Ale ogólnie typ od klimy mówił,że sprężarka włączą się czy tam klima przy minimalnie 8stopniach poniżej nie wystartuje i auto trzeba zostawić by w garażu osiągnęło temperaturę,która pozwoli na uruchomienie sprężarki czy klimatyzacji jakoś tak więc własnie pytam jak jest w megane III jeśli np mamy -5 i pojadę do typa to czy normalnie mi odciągnie czynnik czy do odciągnięcia czynnika musi być uruchomiony samochód/włączona klimatyzacja itp? i to samo przy nabijaniu czy też musi być jakaś ''temperatura'' żeby czujnik pozwolił wystartować klimatyzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wypada na to,że 

- odciągnąć czynnik i nabić klimę można i przy -20 i wszystko będzie ok tylko nie uruchomi się klimatyzacji?  bo własnie wtedy robiłem ozonowanie i typ włączał klimę i auto chodziło na wolnych obrotach z 20minut bodajże czyli teraz jedynie mogę odciągnąć i nabić klimę bo ozonowania nie wykonam bo nie uruchomię przy obecnych temp klimatyzacji tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że świeci się kontrolka nie oznacza że sprężarka pracuje mi M3 pracowała sprężarka do około 2 stopni na zewnątrz. W L2 to było np 6 stopni. W peugocie 307 to jest 4stopnie. Klime można i też robić na mrozie ale patrząc pod kątem wyciągania wilgoci z układu to jednak lepiej żeby było cieplej:)

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz że sobie pompuje? Po pracy wentylatora na chłodnicy? Niestety takie jest oprogramowanie silnika żę pozwala na takie kuriozum - sprężarka odłączona (brak zezwolenia ze względu na temperaturę zewnętrzną) a wentylator na chłodnicy pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję po ciut zwiększonych obrotach silnika po włączeniu klimatyzacji, wentylator swoją drogą plus temperatura parownika powyżej 0*C

 

Po wyłączeniu klimatyzacji jest inne powietrze, cieple i ciężkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy -2stopnie jak wyłączyłem przycisk odnośnie ''AC OFF'' czyli po wyłączeniu układ klimatyzacji powinien działać? bo w pyclpie pisze,że klimatyzacja nie uruchomiona a temperatura parownika to jakieś 8stopni było 

Panowie niech mi ktoś powie czy obecnie przed nabiciem klimy mogę sprawdzić jakoś czy działa czujnik ciśnienia? pytam bo w pyclipie jak podejrzałem parametry klimatyzacji to pokazuje mi że klimatyzacja nie uruchomiona bo zablokowana przez jakiś kalkulator i tu dwa pytania czy chodzi o to,że już fizycznie jest mało czynnika i ciśnienie jest zbyt niskie i nie klimatyzacja nie działa czy uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji? da się sprawdzić teraz przed nabiciem klimy czy czujnik jest ok tak bym drugi raz nie musiał wszystkiego ściągać by go wymienić? mam ecutweeaker i czy tam jest parametr,który pokaże czy on jest sprawny czy nie? czy powinien być błąd gdyby był niesprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!