Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świece w oleju.


gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dawno mnie nie było na forum bo dawno megane nie miała żadnej awarii 🙂. Do rzeczy. 

 

1.6 16v benzyna 270tys km przebiegu olej wymieniany tydzień temu. 

 

Otóż 4 dni temu odpalam auto i zaczyna chodzić nierówno jakby na trzech cylindrach brak mocy kontroli jak na choince + sprawdź układ wydechowy, wtrysk, esp. 

No ale jade do pracy bo muszę, po 5km zaczął chodzić normalnie jakby samo naprawa ale kontrolki cały czas się paliły. I tak jeździłem przez kolejne dni silnik pracował ok obroty nie falowały nic się nie działo, wczoraj nawet po zapaleniu auta zniknęły wszystkie kontrolki jakby nie bylo problemu. Stwierdziłem że może sprawdzę świece bo jednak coś sie działo a świecy nie zmieniałem z 50tys km. Odkręcam pierwszą i co się okazuje cała w oleju klucz też w oleju gniazdo brudne od oleju. Wyjąłem wszystkie ta sama sytuacja jedynie jedna świeca ta najbliższa nadkola sucha. 

 

Pytanie skąd olej w gniazdach świec, pokrywa zaworów? Niby tam nie ma uszczelki tylko na silikon może przepuszcza ale to tylko moje gdybanie. Jeździć tak i czasami sprawdzić świece jak to wygląda czy trzeba to koniecznie zrobić. 

 

Zanim podjade do mechanika chciałem zasięgnąć języka u was

Nie ukrywam że auto będzie sprzedawane w przyszłym roku i nei chciałbym w nie inwestować jeśli nie jest to konieczne chociaż kosztu naprawy nie znam jeszcze. 

 

Dzięki za jakieś podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak wyciek oleju przez uszczelkę odmy, zalewa wtedy górę silnika właśnie. Poszukaj na forum, na pewno dużo informacji jest na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma silikonu i nie powinno być, pokrywę wałków montuje się na uszczelniacz anaerobowy.

Jak olej w gniazdach świec a na pokrywie sucho to pokrywa do zerwania i uszczelnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!