Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

olej do kompresora klimatyzacji a jego stan i osuszacz klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałem spytać o osuszacz klimatyzacji.Niech mi ktoś powie bo tak układ mam obecnie pusty odkręciłem z ciekawości nakrętkę z chłodnicy klimy gdzie siedzi filterek+ wkład długi by zobaczyć jak to tam wygląda bo drugi osuszacz nrf mam w domu z tym,że tylko można pozyskać ten woreczek co chłonie wilgoć bo korek z sitkiem to już nie pasuje.Jadę jutro nabić w końcu już klimę ale..jeśli układ jest pusty to ile może nowy osuszacz być w pustym układzie klimatyzacji która była dzisiaj rozszczelniona bo odkręciłem przewód do wymiany oringu i osuszacz ? sprawa tego typu,że do typa od klimy mam 30km i nie jest to takie szybkie wymienić osuszacz bo musiałem IC ściągnąć(udało się bez demontazu zderzaka) i chłodnicę klimy lekko wypiąć z mocowań na chłodnicy wody i przesunąć na bok by osuszacz wyjąć i np mam na 17być to  + - o której można montować bo jak układ pusty to,żeby osuszacz nie nachłonął wilogoci np (zamontuje rano nowy osuszacz do pustego układu a wieczorem pojadę nabić).Montaż na miejscu odpada bo typ na takie rzeczy nie ma czasu a dodatkowo by pewnie i zderzak chciał ściągać itp bo najlepiej było by wymienić bezpośrednio przed nabiciem.Powiedzmy jak te 2h wcześniej założę to nic się nie stanie? bo też nie chce w ''chaosie'' składać i szybko jechać wolę dokładnie pomału żłożyć i jechaća nie spieszyć się na czas

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać sprawę. W nowym samochodzie w idealnie szczelnym układzie wilgoć w ogóle się nie dostaje, później układ się zaczyna rozszczelniać, więc raz na rok i tak trzeba czynnik uzupełnić, gdy stary jest odciągany to przechodzi w maszynie przez filtry oczyszczająco/odwadniające a nowy czynnik oczywiście nie zawiera wody. Jak jesteś osobą nadreaktywną i zapewni Ci to spokój duszy, to oczywiście walcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się bardziej rozchodzi o to,że chce wymienić osuszacz,ale wolę zrobić to sam.W poprzednim aucie bmw osuszacz mi typ wymieniał jak przyjechałem nabić klimę to kazał zostawić auto wymienił i od razu nabił klimę ale tam była prostsza robota bo lampę zdjąć i tyle a tu więcej zachodu jest i generalnie  np jak mam na 18 jechać do typa to np o 15można już zamontować nowy osuszacz? bo jakby to było na wierzchu to i na drodze przed typem bym to zrobił ale tu trzeba IC zakładać,weże i takiej zabawy chwilę będzie a nie chce w pośpiechu robić tylko wolałbym mieć wcześniej już przygotowane z tym,że nie wiadomo np czy osuszacz nie nałapie dużo wilogoci jak będzie założony nowy do pustego obecnie układu i będzie tam powiedzmy z 3h przed nabiciem klimy o to chodzi

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!