Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5dci - nie odpala po wpisaniu nowego kodu wtryskiwacza


Mikah

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Czy ktoś ma pomysł, co ewentualnie zrobić. Lał mi jeden wtryskiwacz, przy zimnym silniku odpalała za drugim razem, zostawiając przy tym ogromną chmurę czarnego dymu. Na ciepłym problem raczej nie istniał. Nadmienię, że świece żarowe wymienione w pierwszej kolejności. Czasami wywalał błąd: DF029 Aktualny (obecny) Sterowanie wtryskiwaczem cylindra nr 4.

 

Zamówiłem regenerowany, wymieniłem, odpowietrzyłem zgodnie z instrukcją, skasowałem błędy. Odpalał raz za razem. Postanowiłem wprowadzić mu nowy kod i przyjął bez zająknięcia (soft. MaxiEcu). Ale po tym już nie odpalił, kręci rozrusznikiem, błędów żadnych nie wyrzuca, ale nie pali. Będę wdzięczny za jakieś pomysły, jak mu pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to raczej dziwne, że przed kodem silnik pracował prawidłowo. Wiesz, nawet gdybyś w 4 wprowadził nieprawidłowy kod to i tak powinno odpalać bez problemu na 3 cylindrach. Tu bym obstawiał jakieś problemy z tym MaxiEcu. Ale to luźny strzał. Przede wszystkim bym podpiął coś innego dla sprawdzenia czy nie ma jakiegoś błędu w systemie. Możesz spróbować cofnąć sytuację i wprowadzić stary kod. Co najmniej dziwna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też biorę pod uwagę, że MaxiEcu coś namieszało, na innym forum znalazłem info, że koduje wtryski we wszystkich markach oprócz Renault. 

Muszę poszukać kogoś w pobliżu Tychów z Clipem, bo z moim interfejsem kupa. Jeżeli ktoś z forumowiczów dysponuje sprzętem i dałby radę podjechać, to będę wdzięczny.

Ewentualnie namiary na jakiś warsztat, który ma Clipa w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracowałem nigdy z MaxiEcu więc się nie wypowiem na ten temat. Mam dostęp do oryginalnego Clipa ale mój osobisty PDL5500 też sobie świetnie radzi z Renault i kodowaniem wtrysków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mikah napisał(a):

że koduje wtryski we wszystkich markach oprócz Renault.

Wielokrotnie kodowałem wtryski tym programem w samochodach Renault, w starych dci na Delphi i w nowych na Siemensie. Żadnych problemów.

Czasem nie kliknąłeś opcji odcięcia paliwa? Chyba takie coś tam występuje w opcjach wykonawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na 1.5dci - nie odpala po wpisaniu nowego kodu wtryskiwacza

Kiedyś miałem dostęp do cdif'a, który równie dobrze radził sobie z Renówkami, ale niestety już nie mam. 😖

3 minuty temu, aniewa napisał(a):

Wielokrotnie kodowałem wtryski tym programem w samochodach Renault, w starych dci na Delphi i w nowych na Siemensie. Żadnych problemów.

Którą wersję MaxiEcu masz? Ja mam 2.0.128.12090. I czy wprowadzałeś przez opcję "Kod wtryskiwacza" , czy też "Programowanie wtryskiwacza"? I czy przy wymianie jednego musiałeś przekodować pozostałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maxiecu 2,0 na interfejsie MPM-com. Dokładnie nie pamiętam, ale klikałem w ustawienia, czyli ikonę młotka ze śrubokrętem, następnie z listy kod wtryskiwacza i po kliknięciu w strzałkę pokazywało się menu: odczyt-kod-wtryskiwacza-zapis-wyjście. Można wpisywać pojedyncze wtryskiwacze.

image.thumb.png.356ce4e355c4712c1c3a14028eac71b7.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zrzut ekranu jest ze SC III i silnika na siemensie, jak było w SC II na Delphi to nie mam zrzutu ekranu. Po kliknięciu w pole "wpisanie kodu wtryskiwacza' nie pojawia się "zapis"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carsik napisał(a):

Wiesz, nawet gdybyś w 4 wprowadził nieprawidłowy kod to i tak powinno odpalać bez problemu na 3 cylindrach.

No i to na pewno jest prawda. Coś musiałeś po drodze uwalić w sterowniku. Swoją drogą, to ja rekomendował bym jednak kodować wtryskiwacze Clipem. Fakt, że Aniewa ma ogromne doświadczenie i po prostu jest dobry w te klocki, to jednak wiem, że tylko ogarnięty właściciel auta, zauważy różnicę w pracy silnika, jak wtryskiwacz będzie minimalnie źle zakodowany. Mam trochę złego doświadczenia w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jmalos napisał(a):

W pyren/clip dobrze się kodują wtryskiwacze 1.5dCI, wiele razy to robiłem, mogę przesłać dokładna instrukcję.

Nie mam clipa, poprzednio robiłem to w cdif/2 i nie było żadnego problemu.

Jak rozepnę wtryskiwacz, to błąd otwartego obwodu wyskakuje na wtrysku 4. Ale i tak tylko kręci. Nie pozostaje mi nic innego, jak szukać kogoś z clipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!