Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto słabnie ale tylko w okresie wiosenno-letnim


puntspusy

Rekomendowane odpowiedzi

Darz bór :)
 

Megane 3 z 2009 roku silnik 1,5 dci. W okresie zimowym auto jeździ normalnie, ma taką moc jak trzeba, przyspiesza prawidłowo ale gdy tylko temp. powietrza na wiosnę wzrasta auto traci moc i z przerwami odzyskuje ją dopiero na jesieni :)  Wszystko trwa już dwa lata. Na początku bywało różnie raz moc była raz nie. Teraz jest tak że auto stale nie ma mocy we wspomnianym okresie wiosenno-letnim. Słabo przyspiesza a co za tym idzie rośnie spalanie bo żeby normalnie jechać trzeba je przeciągać na biegach. EGR przeczyściłem i nic nie pomogło. Mechanik dwa razy wymieniał jakiś czujnik znajdujący się gdzieś z przodu silnika (na chwile pomagało). Gdzie szukać przyczyny ?

Wczoraj dodatkowo wyskoczył Check - Skontroluj układ wydechowy i auto przerywa podczas jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, puntspusy napisał(a):

Teraz jest tak że auto stale nie ma mocy we wspomnianym okresie wiosenno-letnim.

Też tam mam i to od kilku dobrych lat, ale kładę to na karb tzw. osłabienia wiosennego.:D

To żart oczywiście, sprawdziłbym czy lamelki w interculerze nie są zaklejone, zabite itp. Wygląda jakby powietrze po turbinie nie było odpowiednio schładzane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tak sobie śmigam od dwóch lat i lekko na to kładę ale ... w sumie to temat jest rozwojowy bo zaczęło autem szarpać wczoraj wyskoczył pomarańczowy check - skontroluj układ wydechowy a dzisiaj ten check zmienia się frywolnie w czerwony check - ryzyko awarii silnika.

Od dwóch dni jeżdżę na pomarańczowym ostrzeżeniu a dzisiaj co jakiś czas np na wolnych obrotach lecz nie tylko, na sekundę wskakuje czerwony check aby zmienić się potem w pomarańczowy który jak pisałem wyżej zadomowił się już na stałe.

Mój mechanik stawia na filtr paliwa lub wtryskiwacze ale zanim się do niego dokolejkuję to może na forum ktoś coś mądrego napisze i naprowadzi mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, puntspusy napisał(a):

Od dwóch dni jeżdżę na pomarańczowym ostrzeżeniu a dzisiaj co jakiś czas np na wolnych obrotach lecz nie tylko, na sekundę wskakuje czerwony check aby zmienić się potem w pomarańczowy który jak pisałem wyżej zadomowił się już na stałe.

Tylko podłączenie interfejsu wskaże przyczynę, reszta to wróżenie z fusów. Przyczyn tych komunikatów może być przynajmniej kilkanaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!