Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzane lusterka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam Meganke z elektrycznymi oraz podgrzewanymi lusterkami. Niestety grzanie w obu lusterkach padło. Wyciągnąłem lustra i okazało się że druciki są przerwane - zamówiłem nowe i dojdą pewnie w przyszłym tygodniu. Zmierzylem napiecie na kostce w lewych i prawych drzwi, sa zdecydowanie ponizej 14v. Na tych dwóch drucikach przy lusterka nie mam pradu. Jakie napiecia powinny byc na kostach oraz tych drucikach we wkladzie lusterka? Wszystko odbywało się na odpalonym silniku oraz włączonym grzaniu tylnej szyby. W dodatku kostka idącą do lusterka kierowcy ma 5 pinów a do pasazera 9. Z tego co wiem to elektryczne + grzane bez składania powinny mieć 5 pinów przy kierowcy oraz 7 przy pasażerze. Jakąś podpowiedz ?

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matizek napisał(a):

Jakie napiecia powinny byc na kostach oraz tych drucikach we wkladzie lusterka? Wszystko odbywało się na odpalonym silniku oraz włączonym grzaniu tylnej szyby.

Powinno być napięcie instalacji pod warunkiem, że szyba tylna grzeje, a dokładniej to bezpiecznik ogrzewania tylnej szyby jest sprawny. Bezpiecznik ogrzewania lusterek jest w kabinie, tylnej szyby jest pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna szyba grzeje - oprócz dwóch pasków, ale wiem co jest przyczyną. Więc bezpiecznik odpowiadający za tylna szybę w porządku. Bezpiecznik od grzanych luster też dobry, prad na odpalonym silniku + włączeniu grzania tylnej szyby - prawie 13.5v (nie jest trochę za niskie?). Gdzie dalej szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, matizek napisał(a):

(nie jest trochę za niskie?)

A jakie masz w instalacji samochodowej ? 

Przecież tam nic nie podbija tego napięcia. 

Tyle co "wyprodukuje" alternator + spadki napięcia na połączeniach i przewodach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!