Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Check Injection P0606 P0638 i błąd alternatora-Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 😉

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Megane 2 CC 2004r 2.0 99kw. Mechanicznie już ogarnięta 😉 Ale są problemy

A mianowicie. W losowych momentach, zazwyczaj po nagrzaniu w całym zakresie obrotów silnika (raz 1200 a raz 3500) i w czasie jazdy wyrzuca mi komunikat check injection/abs/asr. Zmienia się praca silnika, szarpie przy próbie przyśpieszenia, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wraca do normy. Jednak jest to mocno uprzykrzające Po podłączeniu pod interfejs Gutmann wyrzuciło błedy:

DTC 0638 Jednostka sterująca przepustnicy

DTC 0606 Sterownik silnika

DTC 920F Generator

Przepustnicę wyczyściłem, zmieniłem kostkę która nie trzymała zapinki. Wymieniłem klemy na akumulatorze bo również źle trzymały. Jednak bez efektu. Została włożona druga przepustnica "sprawna" według sprzedającego i problem pozostał. Pozycje krańcowe przepustnicy przyuczone. 

Czego mam się chwycić? Zaśniedziałe przewody? Uwalony alternator, przepustnica czy może sterownik?

Dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Check Injection P0606 P0638 i błąd alternatora-Megane II
11 godzin temu, sediti napisał(a):

Mechanicznie już ogarnięta

Czyli; ( przebieg 226 kkm )

   - wymieniony rozrząd,

   - wymienione uszczelki kolektora dolotowego,

   - wymienione świece,

   - wymieniony elektrozawór par benzyny oraz zapewnienie drożności i szczelności jego wężyków,

   - zapewniona szczelność map-sensora,

   - przeczyszczona i szczelna odma olejowa,

   - świece i cewki są suche i czyste,

   - cewki do kontroli/wymiany,

11 godzin temu, sediti napisał(a):

Została włożona druga przepustnica "sprawna" według sprzedającego i problem pozostał.

Pozycje krańcowe przepustnicy przyuczone. 

Czy wymieniono uszczelki/oringi?

Należy użyć markowego sprzętu diagnostycznego typu clip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sediti napisał(a):

DTC 0606 Sterownik silnika

Przy tym błędzie zalecane jest sprawdzenia zasilania sterownika silnika. Do przeczyszczenia szara i większa czarna wtyczka komputera wtrysku. sterownik zasilany jest z modułu UPC.

11 godzin temu, sediti napisał(a):

DTC 920F Generator

Do sprawdzenia połączenie alternatora z modułem UPC cienkim fioletowym przewodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Andrzej-2010 napisał(a):

Czyli; ( przebieg 226 kkm )

   - wymieniony rozrząd,

   - wymienione uszczelki kolektora dolotowego,

   - wymienione świece,

   - wymieniony elektrozawór par benzyny oraz zapewnienie drożności i szczelności jego wężyków,

   - zapewniona szczelność map-sensora,

   - przeczyszczona i szczelna odma olejowa,

   - świece i cewki są suche i czyste,

   - cewki do kontroli/wymiany,

Czy wymieniono uszczelki/oringi?

Należy użyć markowego sprzętu diagnostycznego typu clip

 

Rozrząd wymieniony na blokadach, kolektor szczelny, uszczelka przepustnicy wymieniona,świece wymienione niecałe 3 tysiące temu (taką informację dostałem od poprzedniego właściciela) trudno mi powiedzieć czy cewki pływają w oleju czy nie, wypadania zapłonu nie zgłasza, jak błędu nie zgłosi jedzie nawet przyjemnie, tzn nie robi żadnej "żabki". Jak można sprawdzić sprawność tej cewki? Czy profilaktycznie wymienić uszczelki kolektora dolotowego i odmy? 

Sprawdziłem ładowanie, najpierw miernikiem uniwersalnym i oscyluje w granicach 14,10-14,50V na obciążeniu. Sprawdziłem testerem alternatora i również wynik pozytywny. Akumulator sprawny, zdolność rozruchowa 74%, bez zwarcia w celi.

Sprawdzenie ciągłości przewodów najszybciej będę mógł sprawdzić w niedzielę.

Czy zamiast clipa może być np pyren?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam dokumentów potwierdzających że świece były wymieniane. Zamówiłem profilaktycznie nowe świece i komplet uszczelek pod kolektor ssący i odmę. W niedzielę podejmę walkę 😀 

14 minut temu, aniewa napisał(a):

W zupełności wystarczy, program bazuje na clipie.

Napiszesz jak mogę w tym pyrenie odczytać błędy? Będę bardzo wdzięczny. Szczerze to bardzo wygodnie mi się tym sutkiem jeździ i szkoda go na zmarnowanie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrafisz obsługiwać ten program to błędy są zawsze na pozycji pierwszej danego sterownika: 1-DE  device errors.

Na YT są filmiki z obsługi programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dopiero będę raczkował 😀 chwilowo błędy skasowane. Jak się pojawia spróbuję coś zadziałać z tym pyrenem. Będę się odzywał jak coś zadziałam. Dziękuję na tą chwilę za porady i pomoc 😀

Przy tym kablu od alternatora na co zwrócić uwagę? Przepalone końcówki? Przerwa w ciągłości przewodu?

EDYCJA:
Dobra, poszperałem w instalacji. Większość kostek wygląda w miarę ok. Ciągnąc za kabelki żaden nie wyszedł z kostki. Ale moim oczom ukazało się takie coś. Czy to będzie główny powód?

Spoiler

IMG_20240629_152215024_HDR.thumb.jpg.50d222c6e84a49fce891ae2a5e0b40b4.jpgIMG_20240629_154356311.thumb.jpg.aa9a06a3be9fce9e57612af2bd58e6c1.jpgIMG_20240629_154212145.thumb.jpg.5cfad4fcd4d9937d196ee491c30dd3f4.jpgIMG_20240629_154220550.thumb.jpg.aa645fc4e35b642204458045d4018446.jpgIMG_20240629_154220550.thumb.jpg.aa645fc4e35b642204458045d4018446.jpgIMG_20240629_151012827.thumb.jpg.d4e429c3d29127fa0b073fb208350837.jpgIMG_20240629_151019995.thumb.jpg.368a7ae1e9628b3c6cf5104669c18595.jpgIMG_20240629_151025642.thumb.jpg.ded1b25fb47406588d8b57e106255a1b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej wtyczki zasilany jest między innymi sterownik silnika, z pinu numer 4. Wypalony pin jest prawdopodobnie od ogrzewania tylnej szyby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2024 o 11:53, aniewa napisał(a):

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Tak czy inaczej czeka mnie wymiana tego modułu, i tej kostki spalonej. Na co zwracać uwagę przy zakupie drugiego?  I czy to mogło być powodem tych problemów?

Przepraszam za błąd. 

Mój moduł nie posiada żadnej naklejki z numerem i był już rozbierany, od każdej meganki będzie pasować?

A wracając do PyRena, jakieś pomysły dlaczego nie pokazuje błędu? Czy to wina kabla? Mam elma 327

EDYCJA:

Moduł wymieniony, kostka przylutowana. Jestem w fazie testów. 

Jednak dalej mam jakiś problem z odczytem błędów przez pyrena. 

EDYCJA:

Witam, i wracam. Po 200km wyrzuciło takie oto błędy. Pierwsze zdjęcie zaraz po wyskoczeniu checka, 2 po ponownym uruchomieniu auta. 3 wrzutka odczyt z ABS. Wymieniać następna przepustnice?  Zauważyłem pewną zależność, od czasu przełożenia upc w mojej okolicy często padał deszcz i było dość wilgotno, wczoraj jak wyskoczył ponownie błąd, było już słonecznie i ciepło.

Spoiler

image.thumb.png.2ef78b0cc045824882f8420372560a15.pngimage.thumb.png.9910ee7cc92efd20b224908bf62ab685.pngimage.thumb.png.170122820acea2e648b4a8506b251d08.png
 

 

Edytowane przez sediti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz drożne odpływy z podszybiu. Ten czarny filc na podszybiu jeszcze żyje czy już cały rozmókł?

Sprawdz żarówką wiązkę od przepustnicy - może być do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, odpływy drożne, żadnych liści gałęzi ani innego syfu, filc się jeszcze trzyma, można powiedzieć że nawet bardzo sztywny. Jak ściągałem kolektor ssący do uszczelnienia to wyciągałem podszybie. 

Znajdę gdzieś na forum "pinologie" wiązka od przepustnicy idzie bezpośrednio do sterownika czy przechodzi gdzieś przez upc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!