Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Serwis Megane 3 po 15 latach / 250k


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

swoją Megane 3 jeżdżę już 15 lat, zrobiłem 250 000 km. Auto od nowości w moich rękach. Serwisowane na bieżąco, jednak ostatnio przy awarii klimatyzacji któej serwis kosztował mnie łącznie 3500 zł zacząłem się zastanawiać nad dalszym sensem jej posiadania i ewentualnie wymiany na coś nowego.

Macie może jakieś doświadczenia czego po takim okresie i przebiegu mogę się spodziewać w kwestii kosztownych napraw? Dwumasę wymieniali mi na gwarancji przy 33k przebiegów po niecałych 2 latach od wyjazdu z salonu, także na obecnej zrobiłem ~220k i choćby tutaj nie mam pewności czy za chwilę się nie odezwie.

W silniku nigdy nie robiłem nic, tylko wymiana oleju, rozrządu. Czy dla 1.5 dCi 106 KM mogę się spodziewać niedługo jakichś niespodzianek?

Zaczynam podchodzić do sprawy tak, że gdybym miał co jakiś czas ładować w kolejne naprawy 1000 - 3000 zł, to wolę chyba płacić ratę za nowe auto.

Jestem ciekaw Waszych doświadczeń, jeśli ktoś jeździ autem tak długo jak ja lub ma je w podobnym lub większym przebiegu.

Pozdrawiam :)

 

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - Prezes

Edytowane przez lukaszsz91
dostosowanie do regulaminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator regenrowałeś? Jeśli nie to pewnie niedługo będzie do zrobienia, bo szczotki zużyte. Jak wygląda sprawa zawieszenia? Ja półosie musiałem wymieniać, bo stukało mocno przy przyspieszaniu. Domyślam się, że padła Ci sprężarka klimatyzacji dlatego taki duży koszt za naprawę klimy. Mi gość od klimy powiedział, żeby tego uniknąć jak widać, że chłodnica zużyta to trzeba to zrobić. Inaczej sprężarka jest obciążona i może ulec awarii. Klimatyzacja oprócz silnika jedna z droższych napraw (oprócz silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!