Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stozek


r3zio

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam wrzucic do mojej Megi filtr stozkowy, ale mam takie pytanko w jednej z aukcji na allegro wyczytalem cos takiego:

 

"Montaż filtra stożkowego polega na podłączeniu go do przewodu (rury) zasilającej powietrze do silnika. Zazwyczaj jest to rura podłączona do obudowy konwencjonalnego papierowego filtra. Odłączamy tą rurę od obudowy, zdejmujemy górną pokrywę, wyjmujemy stary filtr i kładziemy podłączony stożek w dolną część obudowy filtra. Jest to najbardziej poprawne rozwiązanie gdyż w dole obudowy w której będzie leżał stożek mamy fabryczne zasilanie w zimne powietrze a przy takim podłączeniu efekt będzie ekstremalny. Innym sposobem jest pociągnięcie od silnika (nowej) rury zasilającej i podłączenie do niej filtra stożkowego."

 

Czy to prawda ze tak mozna ? I czy w Megi mozna tak zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r3zio, jesli twoje pytanie dotyczy tego drugiego sposobu, to można. Zobacz sobie fotki zrobione na spocie w Czeladzi w zakładce ALBUM. W Reni Easy'ego jest stożek, na nowym przyłączu. http://megane.com.pl/album_cat.php?cat_id=...SC&start=12

Wprawdzie to Ph2, ale to chyba nie ma znaczenia przy takim rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dolot jest już sprawdzony na hamownii , to po co wyważać otwarte drzwi

 

nie wiem tylko jak z tym ze srebrym filtrem

 

ale wlasnie ponoc jest lepiej jak jest w seryjnej puszcze zamontowany ten stozek...

 

w środku seryjnej puchy :roll:

przecież on będzie sie w niej dusił :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strumiennica

to sobie daruj , reszte masz niżej ;)

wykres mocy został w częsci usuniety , gdyż nastapił uślizg kół na rolkach

i jednoczesnie zawyżenie mocy

nałożyłem swoje kolory na wykres

i teraz tak

moc maksymalna bez strumienicy - kolor czerwony

maksymalny moment obrotwy bez strumienicy - kolor niebieski

moc maksymalna ze strumienicą - kolor czarny

maksymalny moment obrotwy ze strumienicą - kolor zółty

p9280047.jpg

chyba nie wymaga komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Chciałbym założyc w swoim Scenicu I phI 1.6 8v 90koni filterek stożkowy, ale zastanawiam się jak go wyprowadzic, czy ktoś ma stożek w takim silniku jak ja? prosze o jakieś fotki, wrażenia z jazdy. Wiem że fotki są, ale w silnikach 16v. Dziękuje :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kam1l z doświadczenia Ci powiem ze będziesz miał z tym stożkiem problemy.Sam miałem założony stożek przez poprzedniego właściciela i instalacje gazu 2 generacji i niestety ale musialem zainwestować w obudowę oryginalną bo nijak nie mogli gazownicy ustawić tej instalki ciagle miał problemy rano z jazdą na gazie ciągle gasł na skrzyżowaniach a po wymianie jak ręką odjał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!