Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma znaczenie wielkość liter.

Albo źle podałeś dane albo źle wprowadzasz kod.

Przypominam sposób wprowadzenia kodu

Włączyć zapłon i nie wyłączać.(dioda miga jak szalona)

Wcisnąć raz przycisk zamykania drzwi

A - nacisnąć i trzymać wciśnięty przycisk. Lampka kontrolna (ta migająca na desce - czerwona) gaśnie, po czym zaczyna migać(miga już powoli);

B - odliczyć ilość mignięć lampki odpowiadającą pierwszej cyfrze kodu i puścić przycisk, przy właściwej liczbie.

Zwolnienie przycisku jest potwierdzeniem pierwszej cyfry kodu. Powtórzyć czynności A i B w celu wprowadzenia kolejnych cyfr kodu.

 

Po zakończeniu wprowadzania ostatniej cyfry, jeśli kod jest rozpoznawalny, możliwe jest uruchomienie silnika (przy uruchamianiu silnika w ciągu 10 minut od ostatniego wyłączenia zapłonu, lampka kontrolna (ta na desce) zaświeci się na kilka sekund, następnie zgaśnie, po czym zaświeci się ponownie na około 30 sekund - są to sygnały przypominające użytkownikowi o działaniu systemu w trybie awaryjnym).

 

Jeśli kod nie zostanie rozpoznany, lampka kontrolna (ta na desce) ponownie zacznie migać i niemożliwe jest uruchomienie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem z megane I a mianowicie, samochód stał kilka dni z padniętym akumulatorem po włożeniu nowego i przekręceniu stacyjki mruga żółta kontrolka z zygzakiem, kontrolka od immobilizera w ogóle nie świeci nie działa zamykanie drzwi z pilota oraz zamykanie wewnętrzne nawet kierunkowskazy padły.... Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no ale chodzi o to ze mi program nie działa i nie da sie kodu wygenerować i proszę po prostu o pomoc żeby ktoś mi to wygenerował

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów na forum mam ogromną prośbe czy ktoś pomoże mi wygenerować kod kluczyka programem "Renault Key/Immobiliser Test Kit" posiadam windowsa 7 x64 i nie mogę odpalić aplikacji niestety na swoim komputerze stąd zwracam się z gorącą prośbą do was czy ktoś mnie poratuje auto utkneło daleko od domu i nie mogę odpalic dane jakie odczytałem z kluczyka to : 98008 SE479 będe bardzo bardzo wdzięczny za pomoc w roszyfrowaniu kodu :)

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknąć dobrym pilotem samochód, będąc w środku auta

-włączyć stacyjkę, dioda w przełączniku centralnego zamka powinna szybko mrugać

-przycisnąć przycisk centralnego zamka i trzymać aż mrugnie tyle razy ile wynosi pierwsza cyfra

-puścić przycisk

-postępować tak samo dla następnych cyfr

-po wprowadzeniu ostatniej dioda powinna zapalić się na dłużej i zgasnąć. (musimy koniecznie odczekać aż zgaśnie)

-wyłączyć stacyjkę

-nacisnąć na przycisk centralnego zamka(przytrzymać około 6sekund), zamki powinny zamknąć się i otworzyć, dekoder jest przygotowany do wprowadzenia kodu pilotów.

-nacisnąć dwa razy pierwszym pilotem, zamki powinny się otworzyć i zamknąć (przyciskamy w ostępach ok. jednosekundowych)

-nacisnąć dwa razy drugim pilotem zamki powinny otworzyć się i zamknąć. (przyciskamy w odstępach ok. jednosekundowych)

Jeżeli synchronizacja nie powiedzie się z którymś z pilotów tzn. że jest on zły. Kod możesz próbować wprowadzać 3 razy, potem dekoder się zablokuje na 15-20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!