Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik temp.spalin


makin23

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś już wymieniał czujnik temperatury spalin ??

 

za co on odpowiada??

 

u mnie podczas płynnej jazdy prędkość około 110 i więcej wyświetla się błąd w aucie sprawdzi wtrysk i auto traci na mocy po zgaszeniu auta błąd znika.czy ten czujnik może być odpowiedzialny za ten właśnie komunikat. auto 2006r 1,9dci 130 km po lifcie z tego co się dowiedziałem w tym modelu jeszcze niema zainstalowanego filtra fap bo pierwsze sugestie wskazywały że ten filtr wariuje.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się dowiedziałem w tym modelu jeszcze niema zainstalowanego filtra fap bo pierwsze sugestie wskazywały że ten filtr wariuje.

Czy to info pochodzi z ASO i specyfikacji auta, czy to tylko przypuszczenie na podstawie kilku domniemań wyczytanych w necie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto postawiłem na warsztat (kiepski co sie okazało puzniej) i tam stwierdzili że auto niema fapu tylko katalizator .w którym miejscu pod autem powinien być tan filtr ?? zaraz za silnikiem czy trochę dalej tak na wysokości przednich foteli.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fap to puszka pod autem z wtyczkami przed i za filtrem. Jak masz katalizator to żadnych czujników nie ma na wydechu. Clipem możesz sprawdzić czy masz filtr cząstek stałych czy nie.

 

Czujnik temperatury spalin może występować przy FAPie, bo w przypadku tego filtra mierzona jest temperatura przed filtrem, za filtrem, ciśnienie, masa zabrudzenie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale w tych silnikach (130 KM)jest montowany czujnik temperatury spalin mierzący temperaturę w kolektorze wydechowym. Jest wykorzystywany do sterowania zaworem EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie ma fapa to też wystepuje ten czujnik temperatury spalin??

nie wiem. Niedawno się dowiedziałem że w niektórych silnikach dCi jest czujnik temperatury turbiny i on też powoduje takie problemy. Czy jest u Ciebie - trudno mi powiedzieć. Jak byłem na praktyce w ASO to był wymieniany ten czujnik w Masterze. Dość trudny dostęp do tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spisie czujników występuje "górny czujnik temperatury turbo". Moim zdaniem mierzy on temperaturę spalin bezpośrednio przed turbiną lub temp. samej turbiny. Musiałbyś wizualnie zerknąć na turbinę i sprawdzić czy nie ma tam czujnika i rozwiążesz swoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy od góry silnika będe wstanie zobaczyc ten czujnik czy lepiej na jakis podnośnik podjechac ??

może ma ktoś zdjęcia gdzie ten czujnik powinien byc

 

Dodano: 04 lut 2012 - 17:26

odłączyłem wtyczke od tego czujnika (czyli juz niedziała) błędów na kompie brak. auto jeżdzi normalnie.ale czy można jeżdzic z odłączonym czujnikiem temperatury spalin.?? czy wpłynie to na spalanie auta?

 

Dodano: 05 lut 2012 - 14:22

czujnik podłączyłem tak jak było bo błędy zaczeły wyskakiwac.ale dlaczego niesygnalizuje samego odpiecia czujnika.??

 

Dodano: 07 lut 2012 - 12:31

czy ten czujnik to czasem nie sonda lambda tylko pod inną nazwą.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy od góry silnika będe wstanie zobaczyc ten czujnik czy lepiej na jakis podnośnik podjechac ??

może ma ktoś zdjęcia gdzie ten czujnik powinien byc

 

Dodano: 04 lut 2012 - 17:26

odłączyłem wtyczke od tego czujnika (czyli juz niedziała) błędów na kompie brak. auto jeżdzi normalnie.ale czy można jeżdzic z odłączonym czujnikiem temperatury spalin.?? czy wpłynie to na spalanie auta?

 

Dodano: 05 lut 2012 - 14:22

czujnik podłączyłem tak jak było bo błędy zaczeły wyskakiwac.ale dlaczego niesygnalizuje samego odpiecia czujnika.??

 

Dodano: 07 lut 2012 - 12:31

czy ten czujnik to czasem nie sonda lambda tylko pod inną nazwą.??

 

Mam taki sam problem. Mógłbyś podpowiedzieć od którego czujnika odłączałeś wtyczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czujnika temperatury spalin taka żółta kostka z dwoma przewodami po prawej stronie silnika.jakie masz objawy i czy błedy na kompie masz?

 

Dodano: 09 lut 2012 - 21:22

w dieslu nie ma sondy lambda.

 

a jednak jest sonda lambda i w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!