Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dzienne LED zamiast halogenów przeciwmgielnych


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w nocy nie mogę stać na samych pozycyjnych (dzienne mogą oślepiać kierowców), auto mam zarejestrowane przed 2010 rokiem, więc w dzień mogę jeździć na dziennych + postojowe jak i samych dziennych (te dwie opcje mam w aucie).

Wydaje mi się, że na chamca szukacie problemów. Zrobiłem to tak, ponieważ baaaaaardzo rzadko zdarza mi się włączać same pozycyjne w nocy. Jeśli już bym musiał to niech stracę, zapalę i te mijania!

Taka wersja mi się najbardziej podoba i tyle.

Edytowane przez Damian771
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat. Zastanawiam się nas założeniem świateł do jazdy dziennej ale w miejscu halogenów. Poszukałem trochę w internecie i na aukcjach internetowych i takie firmy jak Philips czy Osram nie produkują takich świateł tylko same prostokątne.

Znalazłem 2 interesujące modele: NSSC 510HP lub ewentualnie MAGNETI MARELLI LAQ010.

Ma ktoś może takie światła i mógłby coś o nich napisać jak się sprawują ? Czy z założeniem w miejsce halogenów nie będzie problemu i jakiś strasznych przeróbek ?

 

 

Czy naprawdę nikt nie ma świateł dziennych w miejscu halogenów ?

 

Dodano: 17 lut 2014 - 08:45

Niestety nie uzyskałem pomocy więc kupiłem światła MAGNETI MARELLI LAQ010.

Światła świecą mocno, przy zapalaniu nie mrugają. Cała elektronika jest w środku lampy i nie posiadają żadnego zewnętrznego modułu. Przewód ma długość 3,5m, grubą izolację i nie posiada złączki przy świetle na której może pojawić się problem ze stykiem. Montuje się je na 2 wkręty jak fabryczne halogeny.

Jeśli chodzi o jakość wykonania i jasność świecenia to mogę je polecić. Nie wiem jak z trwałością bo mam je dopiero od 3 dni także zobaczymy.

Sposób podłączenia:

- do akumulatora (można było do skrzynki)

+ do PPH2 pin 11

przewód sterujący do PPA pin 1

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączono.

Podepnę się. Posiada ktoś takie światła? Chciałem coś kupić w miejsce halogenów do MII i te pasowałyby idealnie. Tylko pytanie jak to świeci, jakie wykonanie itp.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

We wtorek zamieszczę fotki po montażu świateł NSSC DRL 510HP w miejsce przeciwmgielnych, będzie można ocenić jak to wygląda :)

 

UPTADE

Zamontowane. Wkomponowały się idealnie. Fotki z telefonu, ale ładne światło jest więc myślę że dało radę. Jak świecą to już zrobię normalnym aparatem w wolnej chwili.

Jestem w każdym razie bardzo zadowolony. Auto zyskało, puste miejsca już nie są puste, skończy się marnowanie żarówek łącznie z tymi w kokpicie.

 

Dodano: 16 kwi 2014 - 23:54

Temat w górę, dołączam jeszcze dwie fotki ze świecącymi:

thumb_hosting_zdjec_1397667379__1.jpg thumb_hosting_zdjec_1397682958__2.jpg

post-69167-0-36702600-1396443808_thumb.jpg

post-69167-0-59354300-1396443814_thumb.jpg

post-69167-0-39416500-1396443819_thumb.jpg

post-69167-0-79908200-1396443823_thumb.jpg

Edytowane przez Dziekan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zrobiłem z mojej Megi taki układ elektryczny że gdy zapalę światłą postojowe zapalają sie również halogeny przeciwmgielne a gdy zaświecę mijania halogeny gasną

poniżej zamieszczam schemat połączenia

 

lecz chciałbym tradycyjne żarówki w halogenach zamienić na żarówki led i moje pytanie brzmi czy we wszystkich megane II występowały żarówki H11 ?

post-64570-0-05302100-1398284292_thumb.jpg

Edytowane przez kamilmegan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wyjaśnić w jakim celu jest ta kombinacja??

Na pełnoprawne dzienne, zgodne z przepisami zarówno pod względem dopuszczenia, działania i nieoślepiania tych z przeciwka jakoś to nie wygląda...

Wręcz temu przeczy, co jest podstawą do wyeliminowania tego auta z ruchu po drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę tak, jakbyś miał pozostałych kierowców głęboko w d..., bo liczysz tylko na względy estetyczne.

chyba najważniejsze w tym wszystkim powinno być bezpieczeństwo twoje i innych użytkowników dróg, no ale może to tylko ja mam taką hierarchię wartości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiecie ale w Megnane II częstą usterką jest wypalanie się kostki ze stykami od świateł a zakładając led za pomocą stycznika zapobiegnę dalszemu obciążeniu układu elektronicznego, a czytając wasze wypowiedzi jestem przekonany że również jesteście przeciwko podświetlaniu tablicy rejestracyjnej ledami i o oświetlania wnętrza samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku sobie nawet naftówki takie jak przy furmankach albo i karbidówki pozawieszaj.

Twój cyrk Twoje małpy...

Światła zewnętrzne jednak nie są dla Ciebie ale dla innych, by Cie widzieli i byli informowani o Twoich zamiarach i poczynaniach. I to nie tak by musieli się domyślać co to za świetlik błyszczy z daleka.

Każdy na drodze ma prawo oczekiwać, że pozostali uczestnicy swoje pojazdy mają oświetlone zgodnie z ustalonymi normami i przepisami, jakie dotyczą wszystkich.

Tyle i aż tyle...

A co do elektryki w M II, to głupoty piszesz takie że szkoda komentować. (na przełącznikach nawet pełnych 12V nie ma, a prąd płynie przez najcieńsze przewody jakie są w instalacji auta. Poczytaj schematy zamiast pisać głupoty)

Szukasz po prostu sensownego uzasadnienia do swojego niezgodnego z przepisami wymysłu.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megnane II częstą usterką jest wypalanie się kostki ze stykami od świateł a zakładając led za pomocą stycznika zapobiegnę dalszemu obciążeniu układu elektronicznego

Nie widzę najmniejszego sensu w takim działaniu. Ledy tak mało pobierają prądu, że stosowanie stycznika mija się z celem. Sama cewka przekaźnika może pobrać prąd porównywalny z ledami.

Ze schematu który zamieściłeś wynika, że ledy zaświecą się razem ze światłami mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!