Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tutorial montaż nawigacji Media Nav z Dacii


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, jeszcze jedno pytanie dot. plików mp3 z pendrive - mam utworzony jeden folder w którym mam 116 utworów, po włożeniu nośnika do MN i uruchomieniu "Muzyka" -> "lista" widnieje tylko 41 pozycji - to jakiś błąd u mnie czy po prostu są jakieś limity dotyczące wczytywanej liczby piosenek z folderu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie do wstecznego

 

 

 

zasilanie tak podałem ale jak wyrzucę wsteczny to w MN pozostaje czarny ekran przez parę sekund nim obraz przełączy się na mapę czy radio

 

jeszcze jedno pytanie mam, czy wyjście sieci CAN w MN to sieć can pojazdu czy multimedii?? a rade to podłączyć do sieci can pojazdu??

ktoś próbował uruchomić temperaturę w MN bez dodatkowego modułu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forum laguny podobno próbował podłączyć się do CAN i wychodziły cuda :mad:

ja chciałbym spróbować podłączyć sam mechanizm wysuwania oryginalnego ekranu navi, informacja o otwarciu/zamknięciu idzie właśnie po CAN

Mam też zegary od wersji z ori navi, te z dużym wyświetlaczem - jest w nich opcja wyświetlania nazwy aktualnie granej stacji, też ta informacja idzie przez CAN - ciekawe czy jest możliwe zgranie tego z MN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze jedno pytanie dot. plików mp3 z pendrive - mam utworzony jeden folder w którym mam 116 utworów, po włożeniu nośnika do MN i uruchomieniu "Muzyka" -> "lista" widnieje tylko 41 pozycji - to jakiś błąd u mnie czy po prostu są jakieś limity dotyczące wczytywanej liczby piosenek z folderu?

 

Może pokazuje ci listę ekranów do przewinięcia ;) też dałem się na to nabrać ;) na pewno więcej niż 120 u mnie jest widoczne.

 

jeszcze jedno pytanie mam, czy wyjście sieci CAN w MN to sieć can pojazdu czy multimedii??

ktoś próbował uruchomić temperaturę w MN bez dodatkowego modułu

to CAN multimedia, i tak jak pisze cinas potrzebny jest jakiś dodatkowy moduł BIC.

Rosjanie z tego co wiem próbowali i nawet działało z pomocą arduino, ale nie wiem czy to ma jakikolwiek sens ;) tyle zabawy dla samej temperatury

https://www.drive2.ru/l/466734715605352963

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób mogę się podłączyć clip-em do MN ?? muszę jakoś do obd połączyć MN czy can-em

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam, że tak długo się nie odzywałem. Nie chciałem zadawać zbędnych pytań :) Projekt uważam za zakończony ... w 90%. Obecnie wygląda to tak:

 

 

Dlaczego w 90%? Do pełni szczęścia brakuje mi radia FM. W mieście działa, poza niestety nie. Kupiłem separator antenowy zasilany z 12V - nic nie dało. Kupiłem nowy bat anteny - nic nie dało. Wydaje mi się, że wzmacniacz, czyli piny am dobrze połączone. Zrobiłem 12V po zapłonie. Ostatnia nadzieja to 12V na stałe, bodajże PIN 1 z ISO.

 

Baaardzo chciałbym podziękować wszystkim za porady, jednak szczególne słowa uznania kieruję do kolegów #zajchow i #lajkonik. Dzięki panowie, bez was ten projekt by nie powstał w mojej megi!

post-27720-0-63428300-1490389992_thumb.jpg

post-27720-0-79674100-1490390146_thumb.jpg

post-27720-0-59293300-1490390168_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie a jaka kamera powinna być do Mn aby zasilanie z radia ją uruchamiało, bo jak mierzyłem to tam jest tylko 6V a kamera potrzebuje 12V

 

Testowałeś już kamerkę na zasilaniu z radia? sporo kamerek działa na 6 lub 7,5V może takie chinskie w rejestrację również zadziałają. Póki co mam podłączone z lampy, ale sam zastanawiam się nad takim połączeniem, musiałbym jednak dorobić dwa kolejne piny do przejsciówki i ciągnąć dwa kable przez auto ;) trochę roboty a nie wiadomo czy zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamere którą mam wg specyfikacji jej działa na zasilaniu w granicach 7V-12V a radio wypuszcza 6V. podłączyłem kamere do radia ale niestety nie działała. Więc musiała by być taka która pitrzebuje zasilanie w granicy 6V lub mniej wtedy by może się uruchamiała.

 

ja myślałem żeby podłączyć zasilanie kamery do świateł pozycyjnych wtedy nie robiłby się czarny ekran po wybiciu wstecznego ale czy kamera może być caly czas zasilana??? nie spali się lub co innego z ni a się nie stanie?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy muszę ciągnąc jeden przewód do tyłu auta a światła i tak mi się załączają po odpaleniu i świecą cały czas. jedynie na nie odpalonym silniku nie będzie działać kamera

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pisałem już wcześniej że mam tak podłączone że z lampy wstecznego ale po wybiciu wstecznego na MN pozostaje ciemny obraz przez parę sekund bo kamera traci zasilanie natychmiast po wyłączeniu wstecznego a radio pozostaje nadal przełączone na obraz z kamery przez co zostaje ciemny obraz na nim

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!