Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tutorial montaż nawigacji Media Nav z Dacii


Rekomendowane odpowiedzi

Dla kogoś kto nie chce navi od renault ale dołożył by bluetooth/usb jest jeszcze "bieda wersja" bodajże z Dacii Sandero i innych. Na OLX/Allegro takie radyjko lata za około 200zł podczas gdy MediaNav ponizej 400zł nie ma szans. Koszty o połowę mniejsze, dalej mamy CD, podłączenie równie proste a dostajemy Bluetooth i USB.

 

vand-radio-cd-si-navigatie-originale-dacia-pt--GBwsP6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. W 24 pinowej kostce są piny 11, 12, 23 i 24 odpowiadające za Aux2_Mono. O ile 11 i 24 to + i ekran, 12 wzbudzenie a 23 masa do wzbudzenia. Ktoś wie coś o możliwości użycia tego w jakiś sposób?

 

Przy okazji zasilanie zewnętrznego mikrofonu musi być z radia czy mogę puścić dowolne 12v + masa a do radia dociągnąć tylko sygnał?

 

Edytowane przez hwfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Z małym opóźnieniem, ale może komuś się przyda ;) szczerze to raczej go nie polecam na stałe, a co najwyżej do przetestowania wszystkiego. Na postoju w ciszy jest jeszcze ok, rozmówca nas słyszy, ale w czasie jazdy raczej nie porozmawiasz tak żeby ktoś cię słyszał ;), chyba ze lubisz wrzeszczeć. Oryginalne używane mikrofony na allegro są w chorych cenach, więc polecam udać się do salonu daci i tam zamówić nowy za około 80-90zł

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie kupić piny do wtyczek? Chce dołożyć mikrofon i puścić nowe kable do głośników ale szkoda mi kasy na kolejne adaptery...

 

@zajchow doczytałem na forum Dacii, że na 99% problem wynika nie z jakości mikrofonu a z napięcia podawanego przez radio. U jednych jest to koło 3v, u innych 6v a większość mikrofonów tego typu na allegro wymaga 12v (mimo, że sprzedawcy piszą o zakresie pracy 6-12). Wystarczy podpiąć sygnał i masę do radia wg schematu a + do ACC albo innej linii +12v.

Edytowane przez hwfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/16/2018 o 10:06, hwfreak napisał:

Dla kogoś kto nie chce navi od renault ale dołożył by bluetooth/usb jest jeszcze "bieda wersja" bodajże z Dacii Sandero i innych. Na OLX/Allegro takie radyjko lata za około 200zł podczas gdy MediaNav ponizej 400zł nie ma szans. Koszty o połowę mniejsze, dalej mamy CD, podłączenie równie proste a dostajemy Bluetooth i USB.

 

vand-radio-cd-si-navigatie-originale-dacia-pt--GBwsP6.jpg

 

Czy próbowałeś takie radio podłączyć? Czy ten temat jest przerobiony, czy tylko wiesz, że jest taka tańsza alternatywa dla media nav? Moim zdaniem korzystanie z nawigacji w miejscu gdzie jest fabryczne radio w meganie jest niewygodne i niebezpieczne, natomiast chętnie bym rozszerzył funkcje radia o BT i USB. Ciekawi mnie jaka jest tam końcówka mocy i czy duża rzeźba będzie z pilotem - a może pasuje n a zasadzie plug and play? Mówię o przeróbce w m2 ph2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szupi mam i działa. W chooo było cięcia i piłowania ramki, radia i konsoli żeby wszystko wyglądało w miarę równo ale jest akceptowalne. Podłączenie wg schematu na początku topicu czyli identyczne jak MediaNav (oczywiście bez kamery :-) ). Do pilota polecam zastosować przewody podłączeniowe (ja kupiłem kilka zestawów męsko żeńskich 20cm i połączyłem w jedną taśmę 60cm). Aktualnie czekam na moduł mikrofonu. Popełniłem błąd i zamiast adaptera HF Parrot kupiłem 2x te proste i teraz brakuje mi pinów do mikrofonu o.O Dodatkowo muszę jeszcze dociąć kieszeń 1din i przykręcić bo przy dynamicznej jeździe potrafi wypaść :bash: Fajnie by było przy okazji oddać przedni panel gdzieś do zmiany podświetlenia ale nie wiem czy się uda wyświetlacz przerobić. Za to technicznie jak się uprę to mam gotową bazę pod MN :-)

Ogólnie po kilku miesiącach używania:

1. gra chyba podobnie jak Update List z MP3.

2. nie umiem dogadać się z USB o.O ale próbowałem tylko 2 razy na jednym dziwnym pendrive.

3. W nowych radiach przyciski pilota mają zupełnie inne funkcje niż w MII o.O (ale Ci co MN wstawili to wiedzą)

4. Drażni mnie pomarańczowe podświetlenie (wygląda jak z przedlifta...)

5. Albo tego nie wyłapuję albo nie działa mi zmiana głośności po prędkości auta.

 

Osobiście jak bym miał robić to znowu szukał bym wersji na 1din (są takie i mają wszystkie opcje w/w). Ale duże można dostać za 100-150zł a małe za ponad 200.

A jeśli nie zależało by mi na pilocie... Zamiast kupować radio za 150zł, przewodów do pilota za 50zł (popełniłem kilka błędów zakupowych...), adapterów za kolejne 50zł, mikrofon za 30, ramka za 50zł... Dołożył bym jeszcze 100zł i kupił zwykłe radio 1din z ramką.

 

Przy okazji wrzucam zdjęcia jak to wygląda u mnie. Fakt, że uczyłem się obsługi dremela spowodował kilka "blizn" na radiu (za ostre "radło" + za wysokie obroty i ręka się omskła).

Na żywo praktycznie nie widać tych szpar a jedynie "puste" narożniki jak się przypatrzy. 

Chciałem użyć ramki do radia alpine ale Plug&Radio nie chciało wejść więc musiałem odciąć górną część ramki. Mimo to radio wchodzi tak cholernie ciasno, że będę musiał dorobić sobie jakieś haki do wyciągania radia przy pomocy otworów w narożnikach :-) Jeszcze tylko mikrofon i gotowe.

PS. Plug&Radio ma ukryte menu. Wciskamy klawisz "Menu" przez dłuższą chwilę i możemy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy jak napięcie ładowania, prędkość i temperatura napędu płyt.

20180405_215332.jpg

20180405_215338.jpg

20180405_215346.jpg

Edytowane przez hwfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2018 o 14:57, szupi napisał:

 

 Moim zdaniem korzystanie z nawigacji w miejscu gdzie jest fabryczne radio w meganie jest niewygodne i niebezpieczne

Też tak myślałem przed zakupem MN - jednak po zamontowaniu używa i korzysta się bardzo wygodnie :-)

Co do mikrofonu również polecam wyżej wspomniany mikrofon z Dacii/Captura - koszt w ASO około 80-90PLN
Zamontowany w podsufitce - tak to u mnie wygląda:
 

21931763_1532228240204700_1511333339_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :-) Z przodu i  z tyłu zamontowałem identyczne lampki - wszystko działa, ładnie wygląda i mają podświetlane w nocy ikony na przyciskach :-)

Lampka ma też potencjał na oświetlenie typu "submarine" są przygotowane ścieżki oraz zaznaczone miejsca do nawiercenia - wystarczy wstawić 2 dodatkowe diody + oprawki - jestem na etapie dorabiania tej funkcji :-)
Tego typu lampka występowała w poliftowym VelSatisie i wygląda tak:

post-67523-0-36038300-1502445864.jpg

Edytowane przez Adamerio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamerio napisał:

Co do mikrofonu również polecam wyżej wspomniany mikrofon z Dacii/Captura

 

Ja kupiłem moduł MP-1/R + mikrofon mono do auta z Alieexpress. Do tego zasilanie MIC z ACC a nie z radia. Jak ktoś ma wątpliwości to możemy się zdzwonić ew mogę nagrać jakąś testową rozmowę z kimś kto ma mikro z Dacii i wrzucić na forum :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem dziś przegląd wtyczek aby przygotować się na montaż MediaNav i spotkała mnie niespodzianka - pod daszkiem moduł GPS, na szybie anteny chyba do tunera DAB i coś co pasowało by mi na mikrofon, ze względu na umiejscowienie ale pewności nie mam.

Może mi ktoś potwierdzić czy to na pewno jest mikrofon i czy zadziała z MediaNav? Wtyczka miniDIN 4 pinowa.

2018-04-14 19.10.18.jpg

2018-04-14 19.10.24.jpg

2018-04-14 19.10.32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli pytanie jest bardziej ogólne, to tak, w oryginalnym radiu (Update List) w MII - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!