Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przycisk klapy bagażnika na karcie a brak odryglowania klapy bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś miał problem, że przestało działać odryglowanie klapy bagażnika gdy naciskamy na pilocie przycisk?

kierunki migają więc sygnał jest wysyłany i odbierany. Jednak nie ma dźwięku i uchylenia klapy. Przedtem to działało i nie wiem kiedy się nawet to zepsuło. Jakoś problematyczne to nie jest bo mam HF ale lubię jak wszystko działa. Bo przedtem wystarczyło klapę podnieść a teraz muszę otwierać za pomocą przycisku na klapie. Mogło coś zawilgnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam HF, ale napiszę jak to wygląda u mnie. Naciśnięcie przycisku na karcie nie powoduje żadnej fizycznej reakcji - a klapę da się otworzyć (następuje bezdźwięczne zwolnienie elektrycznej blokady zamka klapy). Nie pamiętam w tym momencie czy migają kierunki - być może - ale również spodziewałem się dźwięku zamka. Klapa jednak nigdy nie odskakiwała - faktycznie tak było u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, konwil napisał:

Nie mam HF, ale napiszę jak to wygląda u mnie. Naciśnięcie przycisku na karcie nie powoduje żadnej fizycznej reakcji - a klapę da się otworzyć (następuje bezdźwięczne zwolnienie elektrycznej blokady zamka klapy).

Ja mam HF i jest identycznie (testowane przy dezaktywowanym HF). W MII też tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały błąd: Jednak działa tylko przedtem klapa odskakiwała a teraz nie. A szkoda bo miałem sprężyny montować do klapy by się sama unosiła. A przez to jak nie odskakuje nie ma to sensu. Więc wszystko działa tylko pytanie co mogło spowodować, że nie luzuje i nie "odstaje" od zamka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zagadka. Mi nigdy klapa nie luzowała się z przycisku i nie odskakiwała od zamka. Zarówno w MII jak i w MII podczas używania przycisku otwarcia bagażnika z karty. Ciekawe, że u Ciebie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki, że pod Lidlem otwierasz tylko klapę, potem pakujesz zakupy, zamykasz i odwozisz wózek - pozostałe drzwi zostaną zamknięte. Trudno mi ocenić użytkowość tego rozwiązania, bo ja zawsze otwieram i zamykam całość, ale kto wie - może czasem warto >uwolnić< tylko klapę. Oczywiście rozwiązanie do stosowania raczej przy braku HF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, w żadnej mojej Meganie klapa nie odskakuje, tylko następuje odryglowanie zamka po naciśnięciu wspomnianego przycisku na karcie.

Powiem szczerze, nigdy nawet nie słyszałem, aby w Megane tak było. No ale kto wie... W sumie  to trochę dziwne i bezsensowne rozwiązanie, bo klapa i tak się sama do góry nie uniesie., trzeba ręcznie podnieść.

Ma jeszcze ktoś tak działający zamek w klapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @dreq02 chciał chyba zrobić coś takiego:

Fajny bajer. Kumpel zrobił to w Miniaku. Ogólnie rewelacja i też o tym myślałem ale przy HF i tak nie ma to dla mnie większego sensu, no chyba, że dla lansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał, że klapa uderzy w coś, np. w kanał wentylacyjny, który w zależności jak zaparkuję w garażu podziemnym, to jest albo >na centymetry< od końca otwartej klapy, albo prawie klapa w niego uderza. I to z impetem :-) Nie mam HF i nie chciałbym takiego czegoś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej samochodów, szczególnie tych większych, gdzie klapa jest ciężka i podnosi się wysoko wyposaża się w automatyczne otwieranie/zamykanie bagażnika. Z pilota lub czujki pod zderzakiem. To by było w miarę ok ale tak jak kolega @konwil pisze nie zawsze jest użyteczne. Pytanie czy z takimi "dopalaczami" otwierającymi bagażnik można go ręcznie uchylić, czy od razu wystrzeli. Jeśli można to ok, jeśli nie to rozwiązanie nie ma sensu m.in. przez wspomniane sytuacje jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno klapa nie strzelała do góry a wypinała się z zamka dzięki czemu była 1-2 nad zamkiem. Tak, sprężynki chce montować. Z tego co wiem to w sceniku da się już klapę unieść sprężynami więc megane tez może. Wiem, że garaż itp ale tu nie ma problemu bo to nie strzela z mocą wielką. Zawsze można ją przytrzymać. Akurat w mieście nie mieszkam więc u mnie nie ma problemu jeśli klapa podniesie się sama. Bez tego po odblokowaniu muszę wcisnąć przycisk i otwiera się. A przedtem z zamka wyskakiwała i była luźno czyli nie była przez nic trzymana.

 

Nie pozostaje mi nic innego niż to sprawdzić dokładnie. Podobnie jak w naszych megane działała klapa w focusie 1. Ale dzięki za tak liczne odpowiedzi :-) Jak tylko znajdę coś to na pewno się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!