Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pasy bezpieczeństwa pirotechniczne co i jak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam obecnie megi II ph I 3D societke:) jestem po zakupieniu kanapy i w poszukiwaniu pasów bezpieczeństwa i tu moje pytania:

1.Ładunek pirotechniczny znajduje się przy klipsach czy przy rolce pasa?:>

 

2.Czy klips w kanapie prawego pasażera jest pojedyńczy a środkowego i lewego są zintegrowane ze sobą (klipsy w które wpina się zapinkę.

 

3.Pasy tylne od 5D pasują do 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ladunek znajduje sie przy rolce (bebnie) pasa, swoja droga pewnie w ogole nie bedziesz mial pociagnietej instalacji zeby podpiac te napinacze skoro to societka

2. nie pamietam, sprawdz ile masz dziur na klipsy to bedziesz wiedzial czy masz pojedyncze dziury na kazdy czy 1 otow na oba

3. powinny pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego w wersji 3D nie ma pirotechnicznych napinaczy pasów w zamian za ta sa 2 dodatkowe poduszki powietrzne pod kolanami kierowcy i pasażera zapobiegajace wyslizgnieciu sie z pod pasów sprawdz na fotelu po na wysokosci konaln jest wybity znaczek AIRBAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mowie o przednich pasach w wer. 3d nie posiadają one pirotechnicznych napinaczy ani przy rolce ani przy zaczepie. W zamian za to sa 2 dodatkowe poduszki powietrzne pod kolanami na kazdym siedzeniu po jednej. Natomias nie mam pojecia jak to jest na tylnich siedzeniach ale wydaje mi sie ze nie ma nic, a juz na pewno nie przy klamrach (zaczepacz)

 

[ Dodano: 2009-01-16, 13:07 ]

post-4985-1232106919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to. Nie chce mi się wierzyć aby nie było napinaczy, które współdziałają z przednimi poduszkami tj. z tą w kierownicy i pasażera. Chodziło głównie o to aby nie polecieć na poduszkę w momencie jej odpalenia lub znacznie to opóźnić. Napinacz ściąga pas w momencie odpalenia poduchy. Już w MI były z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Natomias nie mam pojecia jak to jest na tylnich siedzeniach ale wydaje mi sie ze nie ma nic, a juz na pewno nie przy klamrach (zaczepacz)
No przeciez jest napisane:"pirotechniczne zwijacze pasów tylnych (miejsca boczne)". Więc tylko środkowe miejsce nie posiada napinacza. Boczne mają przy rolkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc przy temacie. W celu zainstalowania tylnego środkowego pasa należy dostać się do wnętrza oparcia. Jego tył (mowa o tapicerce) jest przymocowany wg mnie za pomocą jakiegoś zamka błyskawicznego tyle tylko, że nie mogę znaleźć suwaka - jak się tam dostać ??

 

i jeszcze jedno pytanie. To gdzie się wsadza pas (nazwijmy to roboczo wichajster) - w tyle po lewej stronie powinny być na dwa pasy a ja mam tylko na jeden - czy da się dołożyć do tego istniejącego wichajstra czy trzeba kupić od razu podwójny ??

 

Jeżeli piszę niezrozumiale to proszę o wyrozumiałość ze względu na mój mały zasób słów technicznych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie - regulamin forum

tak tak to wiem, tyle tylko, że NIE są skręcone śrubą tylko takim coś a'la nitem... jednak jeżeli uda mi się kupić ten wichajster osobno to skręcę oba śrubą <ok> i myślę, że będzie gites :mrgreen: Pytanie tylko jak zamontować pasy ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kanapie od strony kierownicy powinny być dwa wichajstry w jednym mocowaniu a ty prawdopodobnie masz wichajster kanapy za pasażera. Co do tapicerki kanapy należy kupić suwak i go założyć na zamek błyskawiczny w tapicerce.

Pytanie tylko jak zamontować pasy ?

- tylne boczne czy środkowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibo, ta wtyczka wygląda analogicznie jak ta do podłączenia poduszki powietrznej. Wyciąga się trochę żółta część, wpina wtyczkę i wciska z powrotem żółtą blokadę. Identyczna wtyczka jest w PP w kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak zamontować pasy ?

- tylne boczne czy środkowy ?

Środkowy.

i odpowiedź na moje pytanie - rozpina się tylną część tapicerki oparcia a poźniej zaprasza się kolegę z malutkimi rączkami, żeby zgrabnie z boku włożył pasy do wnętrza oparcia:) W takim przypadku jest najmniej rozkręcania i kombinowania - jedynym minusem są ostre krawędzie konstrukcji oparcia a po omacku to krew będzie się lała - gwarantowane :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!