Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Akumulator po roku padł....?


Rekomendowane odpowiedzi

Dario, daj znać tylko jak sprawa wyjdzie z tymi warunkami reklamacji bo mnie też zawsze ta kwestia ciekawiła. Oby się wyjaśniło. Ja miałem wiele problemów ale z firmą Jenox (jeszcze czasy malucha). Niestety gwarancji nie uwzględnili a aku padał po trzech dniach jak auto stało nie ruszane. Pamiętam że mieli wytyczne że akumulator jest ok jak napięcie nie spadnie poniżej 10,8V :-P fajnie to wyglądało,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dario też mam Centra Futura ale w Volvo, i wsio ok z nim, tylko dziwi mnie czemu po tygodniu stania auta aku się rozładowuje, a aku mam niespełna 2 lata, zielona kontrolka to od nowości nie działa, też przymierzam do oddania go na gwarancji, także napisz co i jak wyszło z Twoim akumulatorem

teraz po czasie żałuję zakupu, a doradzali brać Bosch'a lub zwykłą Centre Plus a mi się fajerwerków zachciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z futurą jest loteria. Kupiłem w kwietniu i póki było ciepło to żadnych problemów, oczko nawet pięknie zielone. Przyszły niskie temperatury i aku ma problemy z trzymaniem napięcia i oczko czarne mimo ładowania prostownikiem. Poczekam jeszcze na większe mrozy i zobaczę jak będzie sobie radził, ale duchowo nastawiam się na reklamację.

 

zwykłą Centre Plus a mi się fajerwerków zachciało

Też miałem brać zwykłego PLUSa, ale trafiłem futurę w dobrej cenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego tematu z 2008 roku polecam znacznie świeższy;

http://megane.com.pl/topic/33588-koniecznosc-wymiany-akumulatora/page__p__261439__fromsearch__1#entry261439

Niestety podział na modele w obtagowanu tematów czasami wprowadza takie zamieszanie i niektóre tematy są pomijane.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja widać mam fart. Futura w mojej megance tyra już prawie siedem lat i nie zdradza żadnych oznak zmęczenia. Raz w roku sprawdzam poziom elektrolitu i czasem uzupełniam jak trzeba, a w okresie zimowym ze względu na krótkie trasy raz na dwa - trzy miesiące jest doładowywany - bez odpinania od instalacji. Ale muszę zacząć się liczyć z tym, że może nagle i bez żadnych ostrzeżeń skutecznie odmówić współpracy, jak lata temu szwedzki akumulator (NOACK - jakoś tak) po 10 latach się zbuntował. U mnie w ciągu 40 lat jak mam do czynienia z samochodami tylko raz padł mi akumulator po dwóch latach (z Piastowa) - padło połączenie między celami, reszta tyrała średnio 6-7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w roku sprawdzam poziom elektrolitu i czasem uzupełniam jak trzeba

:D

I tu jest pies pogrzebany, jak to zrobić mając aku BEZOBSŁUGOWY (terefere) na gwarancji (3 lata, czyli obliczonej na ~pół życia dzisiejszego aku) ;) . Poza tym z tego co się zorientowałem to są jakby 2 rodzaje futury, takie co bez problemu da się zdjąć zatyczki i takie co pokrywa jest zamocowana na jakiś klej czy zgrzewana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!