Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem megane II 1.5 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem z odpaleniem silnika 1.5 dci w megane II z 2004 r. Autoryzowany serwis , (bo tam go kupowałem) w dniu zakupu wsadził akumulator motrio 50 Ah, i 420 A prądu rozruchowego, trochę mało, no ale cóż. Przy temp. poniżej - 5 stopni rozrusznik kręci znacznie wolniej. Samochód jest mało użytkowany a w dodatku na miejscu, a akumulatora jeszcze nie doładowywałem. To jest wina że akum. a zwłaszcza prąd rozruchu jest za mały?, i co ile z taka jazdą należy akumulator doładowywać - pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mikry ten akumulator. Ja do benzyniaka mam zalecane 55Ah. Centra futura przy tej pojemności daje 610A.

Akumulatora teoretycznie nie trzeba ładować, o ile jeździ sie duzo i ładowanie sprawne. Skoro auto mało użytkowane to warto sprawdzać napiecie. Jak spadnie pon. 12V warto doładować. Naładowany, sprawny akumulator ma 12,5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Z twojej wypowiedzi wnioskuje, że akumulator jest z 2004r. ? więc odrazu możesz brać się za poszukiwanie nowego... Diesel potrzebuje mocy na rozruch 420A to można do Clio 1.2 wsadzić do tego dochodzi fakt, że akumulatorek najmłodszy nie jest :mrgreen: Ja miałem do przed wczoraj akumulator z 2003r. 55 i rozruch 620A hehehe miałem naprawde nie miłą niespodziankę w górach gdy w nocy przyszło -20C... Obecnie posiadam akumulator 65 A 720A rozruch i jest ostra różnica przy zapalaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowanie nie jest konieczne o ile fura jeździ (codziennie, najlepiej kilkadziesiąt km). Nie zgadzam sie ze jak 2004 to do wymiany - widziałem juz 8-letnie akumulatory w doskonałej kondycji. Tyle ze ta pojemność.... do cinquecento 700 jak znalazł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały prąd rozruchowy na pewno jest powodem kłopotliwego rozruchu... Poza tym jeżeli jeździsz głównie po mieście to możliwe jest, że akumulator jest lekko rozładowany :mrgreen: wiadomo radio+ogrzewanie+światła+ itp heh kiedy akumulator ma się naładować ?? najlepszym sposobem będzie prostownik !!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly1984, ja do mojego dieselka 1,9 zakupiłem coś z Varty 74Ah/ 680A. Wydaje się, że przy rozruchu chce wał ukręcić. Dokładnie typu nie pamiętam, bo to było w 2006 roku jesienią a nie chce mi się fotela podnosić i podglądać. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: zdunman co za herezje opowiadasz... wlaczenie swiatel to morderstwo, szczegolnie gdy akumulator ledwo zipie. "pobudzić do pracy" ? a co niby on miałby robić.... akumulator gromadzi pewien ładunek elektryczny, każde użycie zmniejsza "zapas".... chcesz zapalić przy słabym aku? nawet radia nie włączaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coolesh, to nie sa herezje.Starczy tylko swiatłami mrugnąć i akumulator w ten sposób pobudzony ma od razu kopa i kręci.

http://www.wysokieobroty.pl/auto/1,48316,6...na_mrozie_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób o tym nie wie, a mimo wszystko automatycznie to robią - otwierając samochód centralnym z pilota :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!