Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem megane II 1.5 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

waldek708, pisząc swoją opinię kierowałem się rozsądkiem a nie cudzymi radami - trochę ciężko mi "zaufać na słowo" bo w tym artykule nie ma słowa uzasadnienia. Może jakiś fizyk znajdzie się wśród nas i fachowo wyjaśni czy lepiej "pobudzać" czy nie. Jak dla mnie (podkreślam na logikę) każdy kolejny pobór prądu to nieodwracalna utrata kilku amper bezpowrotnie zużytych z powiedzmy "puli dostępnych". Ale nie wykluczam że mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunman co za herezje opowiadasz

Nie opowiada herezji tylko pisze prawdę. Sam tak robiłem w mojej poprzedniej Megance I 1.9 D. I sprawdzało się. Kiedys na ten temat czytałem i chyba tą książkę mam w domu. Jak ją znajdę to napiszę jak autor uzasadnia taką czynność przed rozruchem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Mam nadzieje że ktoś tu jeszcze zagląda. Kolega Rabcio napisał że kupił aku 65Ah i 720 A prąd rozruchu. Mogę prosić o informacje gdzie taki kupił (Markę model typ). I nie muszę dodawać, że dobrze jak był by to aku, który można kupić w sklepie a nie w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garfie, polecam Centra Futura 60Ah 600A, spokojnie Ci wystarczy. Wymiarami pasuje idealnie, a parametry ma wyższe niż oryginalny, kupiony z nowym autem. Cena przystępna

250 do 300 zeta. Mam od listopada 2008 i zero problemów.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie

Problem w tym że servis Renault twierdzi, że do tego silnika powinien być aku 65Ah i 700A. W serwisie cenią go 509 zl. Obecnie mam 4max 60ah 600a i od niedawna silnik nie odpala za 1 razem. Teraz muszę odpalać 2-3 razy. Jeśli ktoś ma pomysł co z tym fantem, to prosze o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś z Płocka :mrgreen:

Pytałaś u Pasikowskiego w Płocku?

Może to w ogóle nie jest wina akumulatora, przecież diesel powinien zakręcić, złapać kompresję i działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem pisać nazwy serwisu, ale tak bylem u nich na rozmowie. Niestety słyszałem same niepochlebne opinie na ich temat. Samo podłączenie do komputera jednorazowo płatne 150 zł. Miałem podłączany komputer i błędy były sprawdzone i pokasowane. Biorę tez pod uwagę, że może to nie być wina akumulatora, ale skoro w serwisie twierdzą ze ma być 65/700 a ja mam 60/600 to pomyślałem żeby od tego zacząć. A najbardziej zbliżony jest chyba Bosch s6 za 500-600 zl a to sporo kasy. Muszę pomyśleć nad świecami, wcześniej nie brałem ich pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno byłeś u nich? Może nawet ja jeździłem Twoją Meg :mrgreen:

Napisz jakie były błędy.

Akumulator możesz na chwilę od kogoś pożyczyć i sprawdzić czy pomoże, po co od razu tyle kasy ładować.

W mojej Clip ostatnio pokazał wszystkie świeczki do wymiany, rok wcześniej to samo, a w zimę przy - 20stC odpalał bez mruknięcia. Teraz jest ciepło i też nie powinno robić problemu (moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!