Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr paliwa MeganeII


Rekomendowane odpowiedzi

Filtr benzyny znajduje się w zbiorniku, wbudowany jest w zespół "pompa-czujnik-filtr"; i nie można go wymontować. Jeżeli zachodzi taka potrzeba należy wymienić koniecznie całość "pompa-czujnik-filtr", jeżeli jeden z elementów składowych zespołu jest uszkodzony.

Według Renault skuteczność filtra jest przewidziana na długi okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19marek76, jesteś pewien, że filtr paliwa jest na pompie paliwa? Bo ja wiem, że jest na baku przed tylnym prawym kołem.

Po za tym taki wątek już istnieje

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=11221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, Spoko, może i tak jest. Nie wyciągałem jeszcze tego elementu. Ale patrząc w instrukcję serwisową Renault Megane II właśnie to mówią co podałem wcześniej. Załączam stronkę właśnie z tej instrukcji

post-15999-1246997705_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórze sie z zacytowanego juz wcześniej podobnego tematu - P_r_z_e_m_o ma rację w 100%. Wymieniałem ten filtr jakieś 2 miesiące temu - znajduje sie dokładnie przy progu tylnych drzwi od strony kierowcy - wystarczy tam zajrzeć/włożyć ręke i znajdziesz go bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie właśnie jestem po wizycie w serwisie Renault z ojca Meganką, więc opowiem Wam jak to wygląda. Meganka 1.4 16V+LPG. Jest jeden filtr paliwa, który jest zintegrowany z pompą i czujnikiem paliwa. Filtr wymienia się co 240tys km razem z pompą, ponieważ nie jest to rozbieralny element. Koszt pompy z filtrem to 750zł plus robocizna 120zł. A ta puszka przy progu między przednimi i tylnymi drzwiami to jest jakiś odstojnik i nie jest to drugi filtr paliwa. Filtr jest tylko jeden, o którym wcześniej piszę. Jeżeli latacie na PB to spokojnie pompa wytrzymuje taki przebieg ale jeżeli śmigacie na LPG i nie przepalanie benzynką to żywotność takiej pompy znacznie się skraca. W ojca przypadku to zaledwie 160tyś km i pompa do wymiany:-( Za to filtr będzie przy okazji nowy i kolejne tysiące kilometrów przed nami do przejechania:-)

A i jeszcze jedno. Meganka jest z drugiej połowy 2005r. Podobno starsze modele mają rozbieralną pompę paliwa i można wymienić sam filtr.

Edytowane przez jozii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Panowie, chcę wymienić filtr paliwa w mojej Megane II 1.4 z 2003r. Znalazłem go tak jak pisano wcześniej przy progu lewych tylnych drzwiach. Miałbym pytanko odnośnie samej wymiany, czy jest jakiś zawór odpowietrzający który się odkręca w celu zredukowania ciśnienia w układzie podczas wymiany? Miałem tak w poprzednim autku, odkręcało się go żeby nie pryskało paliwem we wszystkie strony? Czy w Megane jest coś podobnego czy trzeba po prostu iść na żywioł :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Megane jest coś podobnego czy trzeba po prostu iść na żywioł

Nie ma, ale i tak tam jest niewielkie ciśnienie, nawet z rurek nie wylewa się zbyt wiele paliwa. Odpowietrzać nie ma potrzeby, sam się odpowietrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź :D

 

Dodano: 17 lis 2011 - 14:04

Panowie, wężyki dochodzące do filtra są plastikowe i mocowane do filtra za pomocą "szybko złączek" czy coś takiego. Wcześniej nie miałem z czymś takim do czynienia (zazwyczaj były opaski zaciskowe). Miałbym pytanko, czy aby odłączyć filtr trzeba te "złączki" jakoś odkręcić czy w inny sposób odczepić ?? Pytam bo wiem że nie jest to wymienialne i nie chciałbym połamać czegoś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tu masz instrukcję wymiany filtra pod silnik 1.5DCI (ale jest zapewne bardzo podobnie) -> INSTRUKCJA

Jeżeli chodzi o szybkozłączki to na nich są widoczne kolorowe kapselki (z dwóch stron) - trzeba je wcisnąć i trzymając wyciągnąć złączkę do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!