Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr paliwa MeganeII


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że ten przewód od strony tylnej zaraz zakręca w kierunku przednim i razem z drugim przewodem idzie ku górze - dalej już nie widzę, który idzie do silnika. Na przewodach nie widzę oznaczeń przepływu.

Na zdjęciach poniżej, filtr też jest zamontowany tak jak u mnie, tzn. góra filtra (tam gdzie jest szerszy) skierowana jest do tyłu. Wie ktoś, który przewód na pewno idzie do silnika?

Dnia 22.03.2018 o 20:35, prezes72 napisał:

z powodu braku jednoznacznej odpowiedzi dziś poświeciłem się dla nauki i wlazłem pod auto i oto moim oczom ukazał się filtr paliwa, dokładnie jak ktoś pisał wcześniej znajduje się po lewej stronie, na wysokości tylnych drzwi, właściwie to wystarczy się pod nie schylić nie wchodząc pod samochód i go pięknie widać, przewody wpina się po obu stronach na tzw. szybkozłączki

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gabrysm jeszcze jedna fotka z mojej reni, fotka zrobiona od strony kanału, patrząc na filtr tak jak na zdjęciu,  puszka filtra jest po obu stronach inaczej zakończona, po prawej gładko po lewej kołnierz naokoło. Kierunek przepływu paliwa przez filtr zawsze od strony gładkiej do strony z kołnierzem (czyli czerwona strzałka). Na puszce jest wytłoczona taka strzałka ale tu jej nie widać bo akurat ułożyła się od drugiej niewidocznej strony. Przewód oznaczony żółtą strzałką idzie ze zbiornika, a przewód oznaczony zieloną strzałką zawraca i idzie do przodu samochodu do silnika (może być mylące po oba przewody wydaje się  jakby szły w tym samym kierunku, albo z tego samego kierunku, ale wynika to z umiejscowienia baku i samego filtra). Ponieważ filtr jest umieszczony po lewej stronie auta (po stronie kierowcy) a zdjęcie jest z kanału to przód samochodu jest po prawej stronie patrząc na zdjęcie (litera P) a tył po lewej (litera T). Wszystko jasne?

RM (57).JPG

filtr który mam założony, tylko zdjęcie ze strony sklepu (zaznaczona strzałka wytłoczona na filtrze)

0450902161PHANWHCO0000.jpg

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się ją przykręca, bo zbiornik bez tej nakrętki się odkształca. Ja kupiłem drugą nakrętkę (nowy zamiennik) i jakoś to poszło. Jak masz dorobiony klucz to na siłę może Ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!