Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr paliwa MeganeII


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądałem forum i nie znalazłem nic na ten temat. Chodzi o filtr paliwa w MeganceII silnik 1.6 16V. Według książki filtr jest razem z pompą w zbiorniku i wymieniany jest co 240tys km ale znalazłem coś co wygląda jak typowy filtr paliwa przy zbiorniku niedaleko lewego tylnego koła . I tu moje pytanie-jeśli jest to filtr paliwa to co ile powinien być wymieniany bo nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Czy ktoś z Was może wymieniał ten element? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja wymieniałem filtr paliwa, to jest faktycznie tak jak opisujesz po lewej stronie (taka puszka coli troche mniejsza) ją trzyma jeden zacisk,i sa 2 weżyki. Nie wim jak inni, ale ja nie znalazłem zadnych kraników, żeby odciąć dopływ benzyny tam przy filtrze, ale wystarczy zeby mieć jakies mocniejsze "żabki" i chwycić te 2 wezyki. Potem odpinasz od filtra wężyki i odbezpieczasz klamre. I tak Ci sie poleje trochę benzyny (resztki z filtra) ale idzie to przeżyc :)Nowy to zakładasz w odwrotnej kolejnosci. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś to przy jakimś konkretnym przebiegu? z tymi żabkami to byłyb raczej ostrożny bo to plastikowe wężyki i nie trudno go uszkodzić.a pamiętasz jak odpina sie ten filtr? tam są chyba dwie wsuwki, które trzeba wyciagnąć żeby go wypiąć z wężyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jaki jest obiaw zapchania filtra paliwa? Auto ma 60 tkm i ostatnio 2 razy nie udało mi się odpalić za 1 razem po całodziennym postoju. Za 2 razem po małym szarpnięciu silnika załapało. Ewidentny brak benzy w kolektorze...

W czasie jazdy nic nie dławi i nie prycha.

Ile kosztuje filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w dieslach, ale tam pewnie też jest taka siateczka na pompie, a właściwy filtr znajduje się pod maską.

W poldolocie miałem dokładnie tak samo na ssaku pompy w baku siateczka, a właściwy filtr pod maską. Co do podwójnej lokalizacji to nie wiem o co w tym chodzi. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!