Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr paliwa MeganeII


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie ja mam takie pytanie otóż w mojej megance kombi nie ma tego filtra mam rok produkcji 12.07.2004 a tu wypowiadał się ktoś ze w roczniku 2003 miał ten filtr. Można by sobie takie filtr dołożyć jest w ogóle taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy <piwko>

Ja mam taką samą megankę z początku 2005 roku i miesiąc temu miałem wymieniałem filtr paliwa i o dziwo był oryginalny renault i w tym miejscu co wszyscy piszą pod podłogą mniej więcej na wysokości tylnych lewych drzwi.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Mam w książce serwisowej opcję silnik beznynowy 1.6 i wymianę filtra paliwa przy 75tyś. W ASO Jaszpol Łódź powiedzieli, że dla mojego modelu nie przewiduje się wymiany filtra paliwa w ogóle. Jest to silnik 1.6 16V, Megane II Grandtour.

 

To jak to wkońcu jest? Wymienia się czy nie wymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

 

Dorzuce tylko tyle, ze:

w Megane III ,2010, 1,6 ,110KM Filtr Paliwa jest zintegrowany z pompa paliwa tak jak pisali to wielokrotnie koledzy, a przy progu lewego tylnego kola znajduje sie Filtr Weglowy Oparów Paliwa (nr. 149500001R)

 

i tyle w temacie :)

 

obecnie koszt wymiany tego modulu (pompa z zintegrowanym filtrem) to 1200 zl + robocizna :) (cool)

info z Renault Lublin

 

pozdrawiam

 

Kolego, na forum piszemy z polskimi znakami !!! - Krzychu

Edytowane przez Krzychu
Brak polskich znaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niekoniecznie tyle w temacie, bo u niektórych obok wspomnianego Filtra Węglowego Oparów Paliwa jest także typowy filtr paliwa. Mam pytanie do tych, którzy go wymieniali. Do filtra podłączone są 2 wężyki, z którymi nie będę miał problemu, natomiast filtr jest w takiej jakby obejmie i jest przyczepiony do jakiegoś elementu. Jak to wyjąć, by nic nie ułamać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Meganka ma dwa filtry Panowie. Jeden w pompie paliwa w baku a drugi pod autem to tez jest filtr. Moja pompa wytrzymała 273kkm z czego około 110kkm na lpg. A padła prawdopodobnie przez filtr paliwa (ten przy prawym kole z tyłu) bo "urwał" się wkład/środek filtra i latał w środku. Także odradzam filtrona :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie Megane II 1.6 ojciec kupił filtr paliwa ale nigdzie go nie ma. Pompe wyciągali rozebrali wyczyścili i teraz pytanie czy przy zawalonym filtrze możliwe jest by np samochód reagował tak jakby nie dochodzilo paliwo często problem jest jadąc po górkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa może być przy progu od strony kierowcy, przed tylnym kołem.

Jednak nie wszystkie wersje miały osobny filtr paliwa.

Możliwe, że pompa ma już za słabą wydajność i nie daje rady podać dużej ilości paliwa.

Jak rozbierali pompę, to dobrze poskładali wężyki?

Czasem zdarza się tak, że wężyk tłoczący nie jest szczelny i część paliwa jest wpompowywana do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

z powodu braku jednoznacznej odpowiedzi dziś poświeciłem się dla nauki i wlazłem pod auto i oto moim oczom ukazał się filtr paliwa, dokładnie jak ktoś pisał wcześniej znajduje się po lewej stronie, na wysokości tylnych drzwi, właściwie to wystarczy się pod nie schylić nie wchodząc pod samochód i go pięknie widać, przewody wpina się po obu stronach na tzw. szybkozłączki

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!