Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

A więc serwis u zaprzyjaźnionego mechanika zaliczony:

- olej + filtr oleju

- filtr powietrza

- klocki ferodo przód + tył (wytrzymały od nowości do teraz czyli 72 tyś.km)

- czyszczenie przepustnicy + nowa uszczelka

 

wg książki przeglądów po 4 latach

- nowy płyn chłodniczy (stary-fabryczny, temperaturę krzepnięcia miał już przy -17*C :?: )

- nowy płyn hamulcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za ciosem serwisowania i przyszedł czas na klimatyzację.

Pierwszy raz od nowości nabiłem układ, brakowało 310g czynnika R134a :?: (180 było, powinno być 490) :)

Przy okazji odgrzybianie i nowy filtr kabinowy.

 

I tu byłem w ciężkim szoku jak się zapaskudził prze 2 m-ce (przez chwilę myślałem, że mi go w serwisie nie wymienili B) )

Okres jaki podaje książka serwisowa to jakąś kpina w naszych warunkach klimatycznych - 30 tyś/2 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem olej

Teraz mam Valvoline Maxlife 5w40 - ponoć niezły - przekonam się...

Zmieniłem Filtr kabinowy

Zmieniłem filtr powietrza

odgrzybiłem klimę

plany na wieczór - zrywanie deski i czyszczenie silnika dmuchawy - tu prośba o pomoc - "zapodałem" wątek dziś również, a że auto na rano potrzebne to nie wiem czy dam radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po tygodniu prac:

Megan 2

Nowe szczęki na tyle, zestaw naprawczy, cylinderki, łożyska, nowa uszczelka pod kolektor wydechowy, nowe szpili mocujące osłonę termiczną zamocowane klejem ceramicznym do 1500C w końcu nic nie dmucha i cicho pracuje, wspawane pęknięcie w katalizatorze, połączenia wydechu zostały przesmarowane klejem ceramicznym i nic nie pierdzi automatycznie czuć że silnikowi przybyło mocy.

Megan 1

Skasowany gaz wraz z wystawieniem odpowiednich dokumentów, zakupiona wanna bagażnika by zrobić wstawkę i zaspawać otwory po lpg, wymieniona linka ręcznego bo starej się pękło, zamówione 2 cylinderki bo zaczynają ciec oraz 4 koronki abs (w końcu trzeba go uruchomić) i podejście 16.07 do przeglądu.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja także się pochwalę co na dniach zrobiłem i mam zamiar zrobić dla swojej Megi ;-)

Zrobione: Ozonowanie + nabicie klimy, porządne wysprzątanie wnętrza, nałożenie nano wycieraczki na wszystkie szybki, zamontowanie zaworka zwrotnego do spryskiwacza tylnej szyby, przerobienie opryskiwacza ogrodowego na pianownicę :D

W najbliższym czasie: wymiana oleju (Elf), filtra powietrza (Knecht), filtra paliwa (Knecht), filtra oleju (Knecht), filtra przeciwpyłkowego (węglowy Purflux). Planuję również porządne odświeżenie lakieru swojego maleństwa. Lista zakupów już zrobiona ;-)

Dzięki koledze Marcinowi (meganecoupe02) i jego relacji z odświeżania felg za pomocą Tenzi Alux-a ten specyfik już również czeka na mnie w garażu - przy dobrej pogodzie sciągam felgi i pochwalę się efektami w odpowiednim temacie ;-)

Edytowane przez sobka01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!