Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II problem z silnikiem- gaśnie.


Ksyrium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pozwoliłem sobie napisać na forum i poradzić się. Mam problem ze swoim samochodem- Megane II 1.6 z 2003 roku. Rzecz stała się trochę nieoczekiwanie, ponieważ jeździłem samochodem i nigdy nie miałem z nim problemu. Wczoraj załatwiając bieżące sprawy na mieście auto sprawowało się oki., lecz nagle zaczęło gasnąć. Problem polega na tym, iż zapalam auto ( chodzi chwilę na ssaniu i ma obroty w granicach 1000-1100 obr/min ) następnie obroty spadają do normalnych ( jakieś 800 obr/min ) i auto nagle mi gaśnie. Tak samo jak jadę na niskich obrotach autem zaczyna szarpać i gaśnie. Znajomi poradzili mi, że może być to silniczek krokowy- lecz nie znam się na tym i wolałbym spytać. Bardzo proszę o jakąś radę.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gaśnie ci na ciepłym silniku to najprawdopodobniej czujnik położenia wałka rozrządu, lub czujnik położenia wału korbowego. W twojej megi nie ma czegoś takiego jak silniczek krokowy. Zamiast tego masz elektrycznie sterowaną przepustnicę. Tak btw. poszukaj na forum.

 

pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, nie twierdzą.

Silniczek krokowy sterował przelotem kanału omijającego przepustnicę. W MII już tego patentu nie ma. Tu uchylana jest cała przpustnica.

NIemniej jednak, przepustnica poruszana jest silnikiem krokowym <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO dobra, już tłumaczę o co chodziło.

Ogólnie "silnik krokowy" to część elektroniczno/elektryczna dość szeroko stosowana w automatyce. Nic to innego jak silnik sterowany impulsami i co za tym idzie dający się dość precyzyjnie wysterowywać.

W samochodach zwykło się nazywać silnikiem krokowym, całą część regulującą dopływ powietrza do kolektora przy zamkniętej przepustnicy. Owszem, ruch iglicy realizowany jest tam silnikiem krokowym.

W Megane II, takowa część nie jest potrzebna, ponieważ cała przepustnica jest poruszana silnikiem krokowym a nie linką przyczepioną do pedału gazu jak w MI. Nie stoi więc nic na przeszkodzie, aby przepustnica sterowała powietrzem na biegu jałowym gdy kierowca nie dotyka wcale pedału gazu.

Jaki morał?

Padnięty silniczek krokowy w MI powoduje problemy z biegiem jałowym a w MII powodować musi problemy w całym zakresie obrotów. Ta wiedza, pozwala łatwo wyeliminować go jako sprawcę nieprawidłowości :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję słuszność, jest na wałku ssącym coś takiego.

Co więcej może powodować mulenie auta, gaśnięcie, a nawet odgłosy opisywane w tematach o KZF.

Ale fachowa nazwa :-/ <ok> "przestawiacz" :mrgreen: - tak to jest, jak się tłumaczy z obcego na nasz. :-?

Nie pamiętam takiego słowa w słowniku j. polskiego - nie mam przed sobą aby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Mógłby mi ktoś wskazać, gdzie znajduje się czujnik położenia wałka rozrządu w silniku K4J 730?

Z tego co widzę na poniższym rysunku, to powinien znajdować się blisko 4 cewki (prawej), ale u mnie tam jest pusto.

obrazewrw.jpg

 

Pozdrawiam

 

Ps. I jak mozna zdjagnozować czy on działa? Jakiś pomiar omomierzem może?

Da radę go wymienić w razie czego samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!