Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Emocjonuje sie moze rzeczywiście bo to moje pierwsze auto . Wiem ile paliwa mi zostało bo tankuje przecież i widze ile wchodzi..co to za pytanie w ogóle?? Przecież od tego forum jest właśnie rzebyśmy sobie pomagali i o wszystkim co związane z megankami rozmawiali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Megane TCe po liftingu i te same numery z rezerwa co u kolegi.

Po analizie problem polega na bardzo dużym ZANIŻANIU spalania przez komputer.

Rezerwa zapala się przy ok 46l spalonego paliwa wg komputera a tak naprawdę to już ponad 50l jest spalone.

Obserwacje po dwóch tankowaniach.

Wniosek: lampka rezerwy pokazuje prawidłowo ilość paliwa, a komputer oszukuje.

Przemyślenia: "poprawili" po liftingu wskazania komputera by nie szokowało spalanie, i u mnie jest wg komputera rozsądne 8.5l krótkie odcinki po mieście, ale po wyliczeniu z ilości paliwa wlanego do baku już takie nie jest, bo 9.5l

Może właśnie na krótkich odcinkach i zimnym silniku komputer głupieje?

Albo na etapie "docierania", dopiero 1500km mam.

Za kilka tygodni będę miał trase kilka tys. km. i wtedy zobaczę jak będzie pokazywał komputer.

Pozdrawiam

Maciek

 

------------------------------------

 

Podsumowanie po 5 tys. km.

 

Obserwacje własne i informacje od innych użytkowników dla silnika TCe (dotyczy każdorazowego tankowania pod korek i kasowania komputera).

Wskaźnik paliwa i lampka rezerwy zachowują się identycznie dla phI i phII.

Tzn. Rezerwa zapala się przy ok 47-48 zużytych litrach a ostatnie pole gaśnie przy ok 50-51 litrach.

Co innego wskazania komputera.

PhI: Komputer ZAWYŻA spalanie o ok. 5% (2-3 litrów na pełnym baku).

PhII: Komputer ZANIŻA spalanie o prawie 10% (ok. 5l na pełnym baku).

 

Stąd: Zapalenie rezerwy ~48l - wskazanie komputera phI ~50l, phII ~43l

Zgaszenie ostatniego pola ~51l - wskazanie komp. phI ~53l. phII ~46l

 

Czyli niezależnie od wersji po zapaleniu rezerwy mamy ok 12l w baku, a po zgaśnięciu ostatniego pola ok 9l.

Mam nadzieję że to wyjaśni wątpliwości wszystkim zainteresowanym.

Jeśli ktoś ma inne obserwacje to z chęcią o nich przeczytam.

 

Maciek

 

Ps. Do użytkowników phII.

Czy zastanawialiście się nad zgłoszeniem błędnego wskazywania przez komputer w serwisie? Może jest już jakiś update oprogramowania?

Edytowane przez maciekht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!