Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Moment, sam pisałeś wyżej że to jest stary CLIP i były w nim inne opcje.Nie pamiętam od której wersji jest Megana II, ale od kiedy się pojawiła to nie zmieniła się ta opcja.

Generalnie nie będę tutaj uczył obsługi CLIP'a.Powiem tyle gubisz się w tym co piszesz :mrgreen:

 

Nie chcę ciagnąć wątku dalej... ale w CLIO II licznik jest nie diagnozowalny ;) chyba ze ph II,ale tam też można było konfiguracje tylko raz zapisać w nowym liczniku.

 

P.S

Może chiński CLIP działa jakoś inaczej ?;)

 

Można zamknąć.

 

[ Dodano: 2009-04-29, 22:40 ]

czyli pojemność rezerwy jest stała czy zależna od sposobu jazdy???

jest stała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Clio jest z 2004, ph II jak nie mialo komputera pokładowego to też było niediagnozowalne. Megane II napewno już była na srebrnych krążkach, wydaje mnie się że od v44. Clip to jest jeden tylko masz nakładki językowe i widzisz, że jest błąd w tłumaczeniu bo reformat po francusku to chyba nie znaczy po polsku Clio III tylko to jest chyba to brazylyjskie paliwo. Pamiętam dwa lata temu chyba wersja 61 lub 63 w Clio 1.5 dCi wyświetlało spalanie stukowe w cylindrze 3 a to był pierwszy cylinder i to nie była wina Clipa tylko pomylił się tłumacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dalej nie rozumiesz co do Ciebie piszę.

Ty mi cały czas piszesz o opcji wyboru rodzaju paliwa :mrgreen: a nie o pojemności rezerwy.

Widać francuski CLIP Ci nie sluży,a megana II jest obsługiwana przez CLIP'a od v32 albo v33.Pozatym co mają srebrne ramki na liczniku do jego parametrów,ramki są zależne od wersji wyposażenia.

 

Zciekawiło mnie to spalanie stukowe w 1.5 dCI ?Zawsze myślalem że spalanie stukowe występuje w silniku o zapłonie iskrowym?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o ramki przy zegarach tylko tak potocznie nazywa sie płyty CD z softem do Clipa, jak weszła Dacia to zmienił sie ten kolor ze srebrno-żółtego na srebrny.

 

Silniki 1.5 dCi prawdopodobnie jako jedyne diesle mają czujnik spalania stukowego, błąd ten wyskakuje jak leje końcówka wtryskiwacza. Lejąca końcówka powoduje inny rozkład ciśnienia spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 1.5 dCi prawdopodobnie jako jedyne diesle mają czujnik spalania stukowego, błąd ten wyskakuje jak leje końcówka wtryskiwacza. Lejąca końcówka powoduje inny rozkład ciśnienia spalania.

Sorry traszka... ale bredzisz chyba... nagle cos zaczynasz o srebrnych krazkach...

Pozniej lejace koncowki i spalanie stukowe?? ... Co ma jedno z drugim... poza tym jak Quba pisal... ON nie jest podatny na spalanie stukowe...

 

Kwestia rezerwy jest juz wyjasniona.

Ilosc Litrow jest stała, zasieg sie zmienia zaleznie od stylu jazdy... co jest chyba logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rezerwa jest chyba dosc spora bo przejechalem na niej 80 km. Byla to jazda oszczedna ale bez przesadyzmu :) czasami nawet ciagnalem pod 5tys.obr/min i jechalem 150-160 (spieszylem sie do pracy).

Wydaje mi sie ze z 10 litrow bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja mam chyba niewymiarowy bak, bo liczyłem że ma 60l a dzisiaj jadąc na stację po paliwo (bo wychodziło, że powoli wypalam ostatnie litry) brakło mi paliwa i nie ruszyłem z pod świateł na skrzyżowaniu. Mina innych kierowców bezcenna - nawet ktoś robił fotki jak spychamy auto <czerwona> W każdym bądź razie weszło do baku 58l a więc trochę mniej niż podane w instrukcji 60l. O dwa litry się przeliczyłem :mrgreen: Na rezerwie jeździłem tydzień no ale cóż - głupota nie popłaca. Miałem za to okazję kupić sobie na stacji kanisterek z lejkiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przejechałem 75Km od momentu włączenia się rezerwy przy średnim spalaniu 9.8l/100km <czerwona>:mrgreen: Jak dojechałem na stacje to już nie było żadnej kreski na wskaźniku więc rezerwa jest spora...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po prawie 7 tyś km jeżdze tak: dopóki sie nie zapali rezerwa to mi to lotto ile zostało - nie jestesmy na pólnocy Norwegii żeby planować tankowania pomiedzy miastami <czerwona>, potem przełączam komp na pokazywanie ile spalił ropy i wiem że jak już wskaze 58 l to najwyzsza pora tankowac bo zostało realnie 3,5 - 4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeko, żebyś się kiedyś nie zdziwił, gdy przeliczysz się tak jak ja ;-) A dCi nie tak łatwo odpalić po wyjeżdżeniu paliwa do zera. Ja już wiem, że z rezerwą nie ma żartów <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Ano dlatego, że nie wystarczy wcisnąć "Start", żeby silnik zapalił. Trzeba dać nura pod maskę i zrobić użytek z "gruchy" przy filtrze paliwa. No chyba, że chcesz sprawdzić jak długo pompa CR jest w stanie popracować "na sucho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!