Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W megane II można ustawić ilość rezerwy CLIPem. Do wyboru jest 5,5l, 6 litrów i 8 litrów dla wersji sport. Jak ktoś będzie grzebać w Waszych autach komputerem to sprawdźcie, czy jest możliwość takiej zmiany w Megane III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Według moich obserwacji rezerwa w mojej Megane III nie jest ustawiona sztywno. Zależy ona od średniego spalania. Jeżeli mamy średnie spalanie 10l/100 km to po zapaleniu się rezerwy pozostanie na komputerze 100 km do przejechania z tego wynika, że rezerwa zapala się kiedy według średniego spalania zostanie nam do przejechania ok 80-100 km :) Tak przynajmniej wnioskuje po mojej obserwacji przez szczęśliwy rok użytkowania mojego cudeńka ;P Fakt jaki może dowodzić poprawności moich wniosków jest prosty przykład: Przez tydzień użytkuję auto tylko w mieście mam spalanie około 9,5 l/100km potem wyjeżdzam w trasę przy takim średnim spalaniu na komputerze zapala się rezerwa jest pokazane 100 km do przejechania i średnie spalanie się zmiejsza a ja mogę przejechać 20 km a dalej będzie pokazywało, że jest do przejechania 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A mi rezerwa zapalila sie juz po przejechaniu 430 kilometrów i według baku spalonych 43 litrach..Nie wiem czemu tak wcześnie. Pojezdze jeszcze troche i zatankuje. Jak znowu bedzie to samo to jest sens jechać do ASO? może to być jakiś błąd komputera?

 

Oj sporo przeklamuje ten komputer. Po pierwszym baku pokazał mi komputer : 455 km przejechane , spalone 45 litrów czyli srednie spalanie 9,9. A po zatankowaniu i sprawdzeniu samemu tak : 455 km , 50 litrów spalone czyli 10,9 srednia... Czemu aż takie przekłamania?? No i mam nadzieje że auto się dociera i bedzie mniej palić bo na razie masakra a jeżdże spokojnie według instrukcji do pierwszego tysiąca..

Edytowane przez Flacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba te silniki Tce tyle palą .

Ja kiedyś dostałem auto zastępcze z ASO z takim silnikiem.

Miałem wrażenie , że ma dziurę w zbiorniku, tak szybko ubywało paliwa.

W porównaniu do silnika dci , palą prawie 2 razy więcej paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To raczej zależy od stylu jazdy.Jak ciśniesz non stop to może i tak ...

A jesli stosujesz proste zasady eco- drivingu / co nie znaczy ,że to powolna jazda / to spalanie na trasie to ok. 5.6 l a w mieście poniżej 7l.

Mowa o tce 1,4 oczywiście . Sprawdzone ..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście poniżej 7l

z całym szacunkiem jate66 ale jak dajesz rade w MIESCIE zejść poniżej 7 to szacun... :D ja mam w prawdzie zwykły wolnossacy 1.6 ale mimo największych starać w mieście nie zejdę poniżej 7,5l, choćbym nie wiem jakie zasady eco- drivingu stosował...

Edytowane przez Michal.A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne tankowanie i znowu komputer mocno przekłamuje, różnica ilości spalonego paliwa na komputerze a na baku to znowu 5 litrów . Ogólnie nie wiem czy tylko u mnie czy wszystkie TCe tak mają że po zapaleniu rezerwy przejechalem chyba 30 km..zgasł mi ten ostatnio kwadracik na wskaźniku paliwa a przy tankowaniu weszło tylko 50 litrów...Czyli co jeszcze prawie 10 było w baku bo zbiornik ma okolo 60 litrów. Dlaczego w takim razie ta rezerwa tak wcześnie się zapala?? Powinna się chyba zapalić dopiero mniej wiecej przy zużytych 50 litrach właśnie.

 

Nie wiem czy zgłaszać to w ASO czy to normalne ... Dodam ze to było dopiero 3 moje tankowanie a auto ma przejechane teraz prawie 1000km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jest we wszystkich megankach to się przyzwyczaje..Piszę dlatego między innymi żeby się dowiedzieć czy to normalne czy nie :D. I czy ktoś próbował się dowiedzieć czemu rezerwa się włącza jak w baku około 15 litrów paliwa jest jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby niektórzy koledzy prowadzili aptekarskie pomiary ilości paliwa i lubili dreszczyk emocji chcąc jeździć do ostatniej kropli w zbiorniku? :D Wprawdzie bardzo rzadko doprowadzam do zapalenia się rezerwy, ale zawsze po sygnale rezerwy pokazywał mi się zasięg 50 km. Nigdy nie zastanawiałem się ile litrów paliwa pozostało, ale na pewno nie miałem takich rozrzutów, o których piszą niektórzy, bo zawsze tankowanie do pełna wiązało się z tą samą - w przybliżeniu - ilością paliwa. Zresztą w instrukcji obsługi też chyba podane jest, że rezerwa oznacza zasięg ok. 50 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec co z tymi 10 litrami??

Sądząc z innych twoich postów chyba zbyt mocno emocjonujesz sie nowym "wozem". A skąd wiesz ile litrów paliwa zostało ci na rezerwie w zbiorniku? Zasięg liczony jest od chwilowego i średniego zużycia paliwa. Więc jeżeli aktualnie komputer pokaże zasięg 50 km to w zbiorniku może być jeszcze zarówno 15l jak i 5l paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!