Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ma ktos moze potwierdzone dane ile wynosi rezerwa w najnowszych megach ? Wg moich obserwacji rezerwa zapala sie gdy licznik pozostalych do przebycia kilometrow wskazuje ok 50 (przy normalnej jezdzie i spalaniu rzedu 8-8,5) jednak komputer pokazuje ze spalilem dopiero 50l.

Takze czy dobrze rozumuje i rezerwa miesci 10l ? jesli tak to mozna jeszcze ponad 100km pokonac <piwko>

Poprawcie mnie jesli sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W Meganach już od dawna rezerwa nie jest stała tylko zależna od średniego spalania.

 

I następny dzień kiedy z forum MEGANE dowiaduje się kolejnej nowości na temat aut Renault.<ok>

traszka rezerwa jest stała i jest ustawiona w panelu instrumentow i w UCH na 7-8 litrów.Pojemność rezerwy jest uzależniona od modelu auta i silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba jak czytam to co napisałeś to mam wrażenie, ze jeszcze nie wytrzeźwiałeś po sobotnim grilu. Tak na marginesie, to jakie są możliwe wybory w Clipie ( np. v81 czy v86)dla ustawienia rezerwy.

 

To co pisałem o rezerwie to cytowałem z dokumentacji Renault, a tak naprawde skopali to softowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traszka to czy jestem po "grilu" czy nie to pozwolisz,że będę oceniał sam.Pewne jest to że Twoja wiedza w tym temacie jest nikła.

 

a teraz jak masz dostęp do dokumentacji Renault do Megany II to polecam dział przyrządy tablicy i wskaźników -> konfiguracja -> CF018 Pojemność rezerwy w zbiorniku

i tu masz dwie opcje do wyboru: 6 litrów "wszystkie wersje" lub 8 litrów "wersje sportowe."

 

Z tego co pamietam, można tą wartość ustawić na dowolną.Tutaj mówie na 90% bo tylko raz klient miał życzenie zmiany pojemności rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Przyjacielu traszka jednak wydaje mi się że to Ty coś mylisz.:mrgreen:

Specjalnie dla Ciebie zrobiłem screeny z odczytu i zapisu konfiguracji licznika w meganie II ;)

Przyjrzyj się dokładnie tym screen'om ;) i na drugi raz nie ropowszechniaj błędnej wiedzy na forum.

post-1025-1241020439_thumb.jpg

post-1-1241020439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie potwierdziłeś że jesteś kiepskim partnerem do rozmowy i Twoje pojęcie o CLIP'ie i jego obsłudze jest zerowe.

Jakbyś popatrzył w lewy dolny róg screena.To byś zobaczył napis CLIP 89, który mówi o tym że jest to wersja V89 czyli najnowsza.Nie wiem skąd Twoje domysł o tym że jest to stara wersja CLIP'a ?Gdzie błedy w tłumaczniu ? skoro po przestawieniu rezerwy na 8 litrów zapala się wcześniej w normalnej wersji Megany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałeś, że najnowsza to mnie olśniło i poleciałem sprawdzić, to co wyświetla Clip zależy od oprogramowania komputera samochodu a nie wersji Clipa, po podłączeniu pod samochody które mam w domu wygląda to tak:

- Megane III 5 pozycji

- Megane II 3 pozycje

- Clio II 2 pozycje.

Ja używam wersji francuskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!