Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

kataryniarz, to są po prostu hardcorowcy <czerwona> Mi się nie zdarza jeżdzić na rezerwie.Nie interesuje mnie ile w moim dieslu jest jeszcze paliwa na rezerwie ;-) Jest mało paliwka-tankuję,nie zawracam sobie takimi szczegółami głowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dociągnałem 56,5l wg wskazań licznika i weszło do baku 53,5 przy czym zrobiłem około 80km na rezerwie w tym na "stanie zerowym" około 30km dalej się bałem, że po nocy będę szukał paliwka i zatankowałem <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę nie chodzi o hardcorowe wyjeżdzanie całego paliwa jakie jest w baku, tylko o świadomość, "ile jeszcze dojadę na tej cholernej rezerwie", i czy jak właśnie minąłem tabliczkę informującą, że najbliższa stacja jest za 20km, to jest sens jechać, czy od razy wysiadać i dawać z buta, bo i tak zaraz stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zniknęły wszystkie kreski i nie pokazywał już zasięgu na kompie. Zatankowałem do pełna - weszło 53,5litra. Spalanie według kompa 5,7 l/100 km. Po zatankowaniu i przeliczeniu - 5,44 l/100 km. Wychodzi na to, że miałem jeszcze ok. 6 l w baku. Według kompa powinno być ok. 3,5 l (silnik 1,5 dci 106 KM)

Jak dla mnie to lepiej, że komputer jest bardziej asekuracyjny. Lepsze to niż stanąć gdzieś w polu... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam tankuje jak mam 100-200 km do końca i mam ulubioną stacje po drodze...

 

Faktem jest że komputer spalanie pokazuje wyższe niż jest realne <czerwona> (możecie kliknąć i luknąć w ikonke poniżej) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja na rezerwie (od momentu zapalenia się żyda- ostatnia kreska gaśnie po około 15 km od zapalanie się kontrolki) staram się robić max 50 km. Raz udało się 62km, ale to już z myślą że zaraz mogę stanąć i dzwonić po pomoc Assistance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu się rezerwy zostaje w baku 14 litrów paliwa.

Sprawdziłem podczas ostatniego tankowania, jakieś 2 km po zapaleniu sie rezerwy zjechałem na stację i wlałem dokładnie 46,19 litra. Tyle się zmieściło do pierwszego odbicia, zawsze tak wlewam. Potwierdza się zatem to, co napisał mój przedmówca o rezerwie we fluence.

O tym, ile km zrobi się na rezerwie decyduje rodzaj posiadanego silnika i styl jazdy. Przy założeniu, że mój TCe pali 8,5 litra, to na 14 litrach można zrobić 164,7km. Każdy może sobie przeliczyć na kalkulatorze w telefonie: 14/8,5*100=164,7

Należy jednak brać pod uwagę nieprzewidziane zdarzenia na drodze. Mój znajomy z 2/3 korka na gierkówce wracał się do Tomaszowa zatankować swojego diesla mając pełno w gatkach, czy dojedzie, a wiemy jakim problemem jest wyjeżdżenie paliwa w dieslu do końca

Gdyby ktoś podał ile wchodzi do baku po zgaśnięciu ostatniej kreski, to bylibyśmy wdzęczni :)

Edytowane przez bowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio przetestowałem ile litrów zostaje w baku po zgaśnięciu ostatniej kreski.

Po zgaśnięciu wszystkiego przejechałem jeszcze 60 km, zatankowałem do pełna, weszło 52 litry.

Wynika z tego ze było jeszcze 8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (2.0 TCE) rezerwa zapala się zazwyczaj jak komputer pokazuje "zużyte paliwo" na poziomie 51-52 litrów. Teoretycznie bak ma 60 litrów (tankuje zawsze pod korek) - ale już raz miałem tą wątpliwą przyjemność pchania auta na stacje (na szczęście tylko ok 200m) jak samochód zgasł przy wskazaniu zużytego paliwa 58.5 litra - a zrobiłem wtedy na rezerwie ok 70 km - tyle że po mieście. Więc teraz staram się pilnować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja kilkakrotnie sprawdziłem , że w aucie, którym jeżdżę, po zapaleniu się kontrolki rezerwy paliwa i po natychmiastowym zatankowaniu do pełna, wchodzi do zbiornika 50 litrów ON, + - 0,5 litra , zależy od stacji :D

Natomiast najwięcej udało mi się zatankować 58 litrów ON, paliwo w zbiorniku jednak nie było zużyte do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!