Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trasa: Jasło - Lubin - Karpacz - Lubin - Kraków - Jasło, razem 1280 km, cały czas klima (trochę plątania się po Lubinie i Krakowie). Komputer wskazał średnie spalanie 5,2 l/100 km. Styl jazdy rozsądny, tzn. najczęściej 90-120 km/h, a na naszych pseudoautostradach do 150. Chyba dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Classic 1,6 16v z 2000 na LPG - wciąga gaz jak durny; w trasie 7(emeryt)-8(max 140 km/h bo później głuchnę:) zaś w mieście 12 i więcej (Gdańsk więc wiekszość w korkach gigantach). Klima bardzo rzadko.

Poza tym autko nie żałuje sobie benzynki na rozuch bo jeżdze głównie na krórtkich odcinkach.

 

Ciężko poza tym policzyć dokładne zużycia z uwagi na rożne paliwa, trzeba by chyba do pełna obydwa zbiorniki zalać? -może macie jakieś sposoby? Koputer troche przekłamuje i odejmuje jakieś 10%. Druga sprawa, ża dystrybutory LPG pokazuja losowe wartości - do mojego 64 l "na pusto" wchodzi 61-67 l więc tu się generują kolejne przekłamania.

 

ps: Gdańsk - Poznań i z powrotem - 9,2 l LPG (komputer oklamuje o dokładnie 15%) - było sporo wyprzedzania ale cos mi sie wyddaje, że to już przegięcie jak na 1,6 pojemności; zacznę od swieć, filtrów i przeglądu LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków - Bratysława - Wiedeń (sporo po mieście) - Bratysława - Besanova - Kraków - praktycznie cały czas autostrady ciupanie po 150 - 170, 4 osoby na pokładzie + toboły w bagażniku, łącznie ~1100 km praktycznie cały czas z klimą, średnie spalanie 6.5 L/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

wczoraj minęły 3 miesiące jak jeżdże megi (1.9 dci 120 km kombi)

no i moge juz pokusic sie o male podsumowanie:

- miasto - średnia w przedziale 7,5 - 7,7. Pierwszy zbiornik jaki wypalilem bylo 8,2 ale juz nigdy wiecej tego nie powtorzylem.

- trasa - udało mi sie pokonać 1040 km na baku (i jeszcze coś tam chlupało jak tankowałem). Komputer pokazał 5.5 co potwierdziłem ręcznie. Trase pokonałem przyzwoitym tempem (120-130 kmh) nieco zwalniając na ograniczeniach. W kabinie 3 osoby + bagaż pod dach (przypominam ze mam kombi)

 

Ogólnie noge mam ciężką i lubie odczuwać w fotelu moment obrotowy wiec smialo można mowic ze zejście poniżej tych wyników nie bedzie wyzwaniem nie tylko dla emeryta. Jeśli chodzi o mnie to uważam ze moja megi pali bardzo malo i ma rewelacyjny zasieg na baku (750/1000km)

 

Aha - nie wiem o co chodzi ludziom którzy piszą "z klimą" albo "bez klimy" - z klimatyzacją jeżdżę od 2001 roku i nie wyłączyłem nigdy nawet na 15 minut - tak samo jak jeżdżę na włączonych światłach od 1995 roku (wtedy zrobiłem prawko i kupiłem swoje pierwsze CC700). I nie zauważyłem żeby którykolwiek z moich samochodów palił więcej niż porównywalne samochody kolegów którzy bądź nie mieli klimy, bądź oszczędzali na żarówkach :)

post-1764-1187385397_thumb.jpg

post-1-1187385397_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima ma zawsze wpływ na spalanie ( im większa moc silnika tym bardzie niezauważalną). W 1,4 16V około 1,5 litra, u mnie 1,6 około 1 litr na 100 km więcej. Inną sprawą jest czy używasz jej co kilka minut (miasto- dużo odpaleń auta w ciągu doby- nagrzania), czy zapuścisz na stałe podczas trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wczesniej. U mnie klima dziala nieustannie (trasa, miasto, generalnie tam gdzie jadę i niezależnie od pory roku). Będę bronił swojej tezy o braku zauważalnych różnic między spalaniem z klimą i bez tym bardziej że to mój 3-ci samochód z klimą, a w jednym z poprzedników przez 2 miesiące klima mi nie działała (spreżarka zaliczyła pad po wypadku) i samochód nie spalał nic mniej przez ten okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!