Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

8 litrow mogła wziąść,ale powiedz mi jak wyskoczyło tobie 220 km/h?

Ja jak próbowałem to max 195 a silnik ten sam ,dci.

Więc w czym różnica?

slabo, u mnie przed chipem bylo 190 bez niczego w 2 osoby

to 220 przypomne ze w 4 osoby i przt 3000 obrotow :-D moze jeszcze cos by sie dalo wyciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

ja moja Megi ciesze sie od niedawna ale mam pewien niesmak SPALANIE, wydaje mi sie ze jest znacznie zaduzo, wychodzi mi srednio około 7l/100, kumpel ma identyczny motor co ja i on robi w około 5,5l/100, jest jeszcze jeden motyw ze gdy na trojce pociagne go do 3000obr/min to chwilowe wskazuje ponad 20l/100, a u w/w kumpla jeszcze 20l/100 chwilowego nie miał. Poza tym auto ma moc, nie dymi, odpala bezproblemu. Poradzcie w czym moze lezec problem, mam do wykasowania tylko bład pouszek, ale czy to ma na to wpływ? Miałem równiez problem z akumulatorem (padniety) ale jest juz wymieniony na nowy, moze cos z softem sie porobiło.

Za wszystkie porady z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi mi srednio około 7l/100, kumpel ma identyczny motor co ja i on robi w około 5,5l/100

7 to raczej normalne spalanie w miescie, ja mam troche ponad 7

5,5 to pali 1,5dci a nie 1,9 nie ma szans zeby zejsc na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 po mieście to normalka. Ja jeździłem przez jakiś czas na standardowych 120 KM to mi spalił z klimą do 8,8. SZOK. Na trasie 4,5 jest w zupełności realne i takie wartości często osiągam przy prędkościach do ok 120 KM/h (z klimą). Przy wyższych pali nieco więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przełożyłem na ten od VW. :) Zrobię w końcu mu zdjęcie i manual instalacji.

 

Zatankowałem wybitnie syfną ropę. Chyba sam rzepak + frytki. I auto trochę mi muliło więc musiałem jakoś zaradzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście ( mieszane z klimą i bez ) - 7,0 ltr. Przy nowym udawało się utrzymywać na poziomie 6,8 teraz ( 7 lat) siódemka stoi na compie jak zaklęta . W trasie : 5,8 z klimą poniżej 120 km/h, 6,2 przy 120 .

 

I tak uważam iż jest to jeden z oszczędniejszych benzyniaków.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi kasy. :) 120 zł piechotą nie chodzi. Tym bardziej że się niebawem przeprowadzam i potrzebuję każdej złotówki. ;-)

Chciałem komuś z krakowa wsadzić żeby odczuł różnicę. Bo jest jeszcze jedno ale. Być może wcześniejszą instalację coś pomieszałem. I miałem mniej niż 120 KM. A teraz mam 120. Ale z tego co pamiętam to jak jeździłem Vovlem S40 1,9 dCi to po chipie na 140 miało właśnie takiego powera.

 

Otworzę nowy topic zrobię zdjęcia co i jak. To pogadamy o tym i mi napiszesz jak jest u Ciebie. Bo kiedyś pytałem się kilku osób z 1,9 dCi o to to jakieś niekumate. Nie potrafiły odpisać mi jak u nich przebiega instalacja wężyków do tego czujnika, (albo nie chciało się). ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!